Sportas

2018.09.17 23:30

Ypatingą padėką atidavusiam M. Kalniečiui įstrigo teisėjo žodžiai

Donatas Urbonas, 15min.lt2018.09.17 23:30

Arvydas Sabonis papurtė galvą, įlindęs į „Siemens“ arenos užkulisius. Netrukus jis plačiai išsišiepė ir davė sutiktai moteriai „penkis“. Jeigu galėtų, Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas išrašytų premiją Mantui Kalniečiui. Būtent rinktinės kapitonas ištraukė nacionalinę komandą dviejų pratęsimų kankynėse su Nyderlandais – 95:93. 

21 taškas, 5 tritaškiai ir 22 naudingumo balai – toks buvo pagrindinio nacionalinės komandos įžaidėjo indėlis į aštuntąją Lietuvos pergalę pasaulio čempionato atrankoje.

Tačiau jokie skaičiai neatspindi to tolimo metimo, kuris ištraukė rinktinę sausą iš baisiai purvinos balos.

Mantas jau turėjo sutvarkyti reikalus dar ketvirtajame kėlinyje, kai po jo tolimo metimo ketvirtojo kėlinio pabaigoje skirtumas augo 67:59. Nelabai patenkintas, bet jau tada jis laimingas spaudė kumštį, tikėdamas, kad Nyderlandai jau pribaigti.

Nė velnio. Oranžiniai iškankino elitinę pasaulio krepšinio komandą taip, kaip neišprakaituoja pati kaitriausia pirtis.

Bet visas permirkęs nuo vargo ir prakaito M. Kalnietis turi progą šypsotis – jis jau gali planuotis 2019-ųjų vasarą su nacionaline komanda pasaulio krepšinio čempionate. 

„Gera, kad mes jau Kinijoje. Tai buvo labai sunkios rungtynės. Tikrai ne pačios gražiausios. Padarėme per daug psichologinių klaidų. Buvo kažkokie kvaili nesusikalbėjimai, nors prieš rungtynes tą akcentavome. Pirmoje pusėje nebuvo susitelkę gynyboje. Padarėme per daug klaidų. Nyderlandų komanda yra tokia, kuri gali bausti už atsipalaidavimą“, – spaudos konferencijoje kalbėjo M. Kalnietis. 

– Paskutinė ataka su jūsų tritaškiu – improvizacija ar parengtas planas? 

– Prieš tai kelios atakos mums nepavyko. Žaidžiau du prieš du. Jie susikeitė ir nelabai ką beliko daryti. Milane turėjau laiko, tai dirbau ant to (šypsosi.). 

– Mantai, kodėl per kelias dienas pamatėme tokias skirtingas rungtynes Osijeke ir Vilniuje? 

– Nežinau, gal tai ir pasijuto, kad laimėjome Kroatijoje rungtynes, kur nebuvome favoritais. Ten solidžiai gynėmės, bet čia nepavyko susitvarkyti su galva. Įsivaizdavome, kad ateisime ir viena koja nušluosime. Tokios komandos kaip Nyderlandai kimba mums į gerkles. 

– Ar Mindaugo Kuzminsko klaida ketvirtojo kėlinio pabaigoje buvo vienas iš tų komunikacijos problemų atspindžių?

– Buvo ne tik tai. Pasikartosiu, teisėjas priėjęs pasakė, kad neatsimena, kada švilpė tokiose beprotiškose rungtynėse. Tai ne tik Mindaugo klaidos – visi per daug klydome. Tai buvo nepateisinama.

– O kada paskutinį kartą metėte 11 tolimų metimų?

– Kai kurie metimai gal nebuvo geri, bet juk 50 minučių žaidėme (šypsosi.).

– Eimantas Bendžius, paklaustas, ką rinktų šio lango MVP, minėjo jūsų pavardę. Ką pats rinktumėte šioje atrankoje?

– Rinktinėje žaidė virš 20 žaidėjų. Norisi padėkoti tiems, kurie dėjo pastangas ir aukojosi nuo lapkričio. Neaišku, kokia bus komanda už kelių mėnesių. Bet svarbiausia, kad esame Kinijoje. Noriu padėkoti visiems žaidėjams, kurie buvo rinktinėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt