Sportas

2018.04.16 21:45

L. Birutis pateikė paraišką dalyvauti NBA naujokų biržoje

basketnews.lt2018.04.16 21:45

Vienas talentingiausių Lietuvos krepšininkų Laurynas Birutis nusprendė pasinaudoti galimybe sudalyvauti Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržoje. Kauno „Žalgiriui“ priklausantis 20-metis talentas pateikė paraišką, ESPN patvirtino jo agentas Šarūnas Broga.

„NBA visuomet buvo mano svajonė, – pabrėžė Birutis. – Dėl to norėčiau išbandyti savo jėgas ten. Tai nebuvo sunkus sprendimas, kadangi noriu kovoti su geriausiais planetos krepšininkais.“

ESPN sudarytame viso pasaulio talentų reitinge Birutis – 95-as tarp 100 jaunuolių. Spėjama, kad lietuvis savo pavardę galėtų išgirsti antrajame rate, tačiau 1997-aisiais gimęs jaunasis krepšininkas gali dar ir atsiimti savo paraišką, kas yra normali praktika, norint atkreipti dėmesį į save.

Tai jis gali padaryti iki birželio 11-osios. Kitais metais Birutis į NBA naujokų biržą bus įtrauktas automatiškai.

„Norėčiau rasti komandą, kuri norėtų manęs ir tikėtų manimi. Jaučiu, jog persikėlimas į NBA dar labiau motyvuotų mane, padėtų greičiau tobulėti bei iš arti patirti aukščiausią krepšinio lygį. Man reikia dar daug ką patobulinti ir galbūt aš nenustebinsiu NBA komandų, tačiau norėčiau išskirti mano meilę ir aistrą krepšiniui, ryžtą dirbti sunkiau ir kiekvieną minutę mokytis, jog geriau pritapčiau šiuolaikiniame krepšinyje“, – dėstė Birutis.