2018.02.18 20:21

„Žalgiris“ iškovojo Karaliaus Mindaugo taurę

basketnews.lt 2018.02.18 20:21

Tokia pati rungtynių baigtis, tas pats MVP, beveik identiškas rezultatas ir net palaikymas toks, lyg žaistų namie. Kauno „Žalgirio“ žygis Karaliaus Mindaugo taurės (SIL-KMT) turnyre antrus metus buvo čempioniškas.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai sekmadienį Klaipėdoje 81:62 (20:19, 13:16, 27:18, 21:9) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir apgynė pernai Kaune iškovotą trofėjų.

Edgaras Ulanovas pelnė 21 tašką, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 28 naudingumo balus. Naudingiausiuoju jis tapo ir pernai, kai „Žalgiris“ Kaune 83:62 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“.

Šį kartą finalas nebuvo toks lengvas, kaip rodo galutinis rezultatas. Įpusėjus mačui „Žalgiris“ atsiliko 33:35, tačiau visai kitoks grįžo į aikštę antrajai mačo daliai. Smeigę tris tritaškius iš eilės, Kauno krepšininkai nutolo 50:42.

„Lietuvos rytas“ ketvirtojo kėlinio pradžioje dar buvo priartėjęs iki 56:61, tačiau į tai „Žalgiris“ atsakė spurtu 14:2 ir įgijo solidžią persvarą – 74:68. Kai Aaronas White’as priešpaskutinę mačo minutę du kartus įkrovė iš viršaus, o Edgaras Ulanovas greitoje atakoje pelnė du taškus su pražanga, „Žalgirio“ žaidėjai ėmė triumfuoti.

Šarūnas Jasikevičius netrukus į aikštę išleido iki tol nežaidusius Martyją Sajų ir Gytį Masiulį, o ant atsarginių suolo buvę žaidėjai dvikovos finalinės sirenos laukė atsistoję.

„Žalgiris“ Klaipėdoje buvo palaikomas taip, lyg žaistų namie. Vietos publika skandavo ne tik komandos vardą, bet ir tradicinį „žalia-balta“.

„Žalgiris“ iki KMT finalo šį sezoną nė karto į „Lietuvos ryto“ krepšį nebuvo įmetęs daugiau nei 70 taškų. Pirmoje mačo dalyje atrodė, kad sunkumų tai padarant jie turės ir šį kartą. Suklydę 10 kartų ir pataikę tik 2 tritaškius iš 10, kauniečiai sukrapštė 33 taškus.

Po ilgosios pertraukos kauniečiai suklydo vos 5 sykius ir pataikė 3 tritaškius iš 5. Apskritai krepšį kauniečiai atakavo 57 proc. taiklumu (33/57), kai „Lietuvos rytas“ – vos 37 proc. (21/56).

„Žalgiris“ šiame susitikime kontroliavo kovą po krepšiais, atkovodamas 36 kamuolius, kuomet vilniečiai sugriebė 28.

Sostinės komandai šiame mače nepadėjo sunkusis krašto puolėjas Travisas Petersonas, visą savaitę gydęsis peršalimą.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 21 (8 atk. kam.), Aaronas White'as 14, Kevinas Pangosas 11, Antanas Kavaliauskas 10.

„Lietuvos rytas“: Chrisas Krameris 16, Loukas Mavrokefalidis ir Benas Madgenas po 8, Jimmy Baronas ir Rokas Giedraitis po 7.