2018.01.07 19:43

Kaune – rekordinės G. Masiulio rungtynės ir B. Udriho debiutas LKL

basketnews.lt 2018.01.07 19:43

Pauliui Jankūnui gavus poilsio dieną, Kauno „Žalgirio“ (16-2) vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius suteikė šansą Gyčiui Masiuliui, kuris atsidėkojo rekordinėmis rungtynėmis Lietuvos krepšinio lygoje (Betsafe-LKL).

19-metis surinko dvigubą dublį, o daugkartiniai Lietuvos čempionai savo aikštėje 94:68 (23:15, 23:22, 26:10, 22:21) nušlavė Kėdainių „Nevėžį“ (4-14) ir įsirašė ketvirtąją pergalę iš eilės.

„Po Belgrado sužaidėme gana solidžiai, to ir norėjome. Svarbiausia, kad žaidėme visi ir visi prisidėjo. Jaunimas irgi gavo pasijusti žaidėjais, nes su tokiu kalendoriumi Eurolygoje ir Lietuvoje jiems labai sunku gauti minučių. Labai geras vakaras“, – po mačo kalbėjo Jasikevičius.

Daugiausiai „Žalgirio“ gretose žaidęs Masiulis aikštėje praleido 28 minutes, per kurias pelnė 19 taškų (5/7 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 6/10 baudos), atkovojo 11 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 31 naudingumo balą.

Šiame mače kauniečių talentas užfiksavo naujus pelnytų taškų, atkovotų kamuolių ir naudingumo balų rekordus LKL čempionate.

Taip pat puikiai pasirodė pirmąsias rungtynes vietiniame fronte sužaidęs Beno Udrihas, per 24 minutes įmetęs 18 taškų (2/5 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojęs 7 kamuolius ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.

„Matome, kad jis patyręs, kad viską mato, kad gali priimti sprendimus. Klausimas, kiek greitai įeis į kondiciją ir pradės žaisti su aukštesniu tempu. Gavome tai ko ir tikėjomės iš jo“, – apie slovėną atsiliepė Šaras.

Po pirmosios mačo dalies devynių taškų pranašumą turėjęs „Žalgiris“ varžovus nokautavo iš karto po ilgosios pertraukos, kada trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 20:5 ir po Masiulio, Udriho bei Artūro Milaknio taiklių tolimų metimų dominavo aikštėje – 66:42.

„Nevėžio“ gretose galingai pasirodė Vladislavas Koreniukas, kuris per 19 minučių pelnė 20 taškų (9/11 dvitaškiai, 2/5 baudos), atkovojo 9 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

Jankūnas komandą palaikė nuo atsarginių žaidėjų suolelio, o „Nevėžiui“ teko verstis be Justo Tamulio.

„Žalgiris“: Gytis Masiulis 19 (11 atk. kam.), Beno Udrihas 18 (7 rez. perd.), Axelis Toupane'as, Antanas Kavaliauskas ir Aaronas White'as – po 10.

„Nevėžis“: Vladislavas Koreniukas 20 (9 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 11, Jamesas Woodardas 9.