Sportas

2017.12.13 19:03

Bronzą Danijoje iškovojęs Danas: įkvėpė daina

Pirmoji varžybų diena ir pirmasis medalis Lietuvos taupyklėje. 22-ejų metų Danas Rapšys toliau sėkmingai įrodinėja, kad jau dabar priklauso pasaulio plaukikų elitu. Danijoje trečiadienį prasidėjusio Europos plaukimo trumpajame (25 m) baseine čempionato apdovanojimų įskaitą Lietuva atidarė D. Rapšio bronziniu laimikiu.

Prieš čempionatą oficialiame turnyrui skirtame buklete Danas kartu su vokiečiu Christianu Dieneriu ir rusu Klimentu Kolesnikovu buvo įvardijami kaip ryškiausios 200 metrų plaukimo nugara žvaigždės.

Ne be reikalo. Ketvirtą rezultatą atrankoje parodęs lietuvis užtikrintai iškovojo trečią vietą ir iškovojo pirmą savo svarų medalį trumpajame baseine.

Po atrankos varžybų žadėjęs „iššauti vakare“ ir stipriau praplaukti pirmąją distancijos pusę, panevėžietis taip ir padarė. Jo reakcijos laikas (0,62 sek.) buvo geriausias iš visų finalo dalyvių.

„Nieko nemačiau, – iškart po finišo prisipažino panevėžietis. – Viskas pavyko labai gerai. Prieš startą prisirengiau daug džemperių, tad buvo labai karšta. Labai norėjau plaukti, norėjosi kuo greičiau šokti į vandenį. Tai vien dėl to suplaukiau labai gerai. Buvau tikrai sukaitęs.“

– Buvo galima pakovoti su pirmais dviem varžovais?

– Sunku pasakyti. Rusas išvis nesveikas. Nesveikas gerąja prasme. Jis yra jauniausias, o savo rezultatus kiekvienose varžybose gerina po 2 sek. Tikrai nesveikas (šypsosi). Tikrai šaunus vaikinas, net pats nesuprato, kas čia įvyko. O štai pirmuoju rezultatu į finalą patekęs vokietis Christianas Dieneris liko paskutinis. Išlipo iš baseino ir sako: „Nesuprantu, kas nutiko“. Plaukė keturiomis sekundėmis lėčiau nei ryte. Taip jau kartais būna. Pravarai ryte iš visų jėgų, o po to lieki paskutinis.

– Planas išdegė?

– O taip. Plaukiau tarp lenko ir ruso. Jie ir buvo šios rungties favoritai. Mačiau, kad šiek tiek pralaimiu, bandžiau kabintis, bet... Viskas gerai, kas gerai baigiasi. Taip pat pasigerinau savo asmeninį rezultatą. Tas džiugina.

– Klaidų buvo?

– Oi, labai daug. Tiek darant posūkius, tiek plaukiant. Distancijos pabaigoje jėgų pradėjo trūkti, apie posūkius nebuvo kada ir galvoti. Variau, kad tik greičiau (juokiasi).

– Pirma diena. Pirmas medalis. Neblogą užsakėte muziką...

– Tuoj dar ir Rūta plauks. Bet šiaip viskas yra liuks.

– Į baseiną žengėte su ausinėmis. Ką klausėte prieš bronzinį startą?

– „Legends Never Die“ (liet. „Legendos niekada nemiršta“). Rimtai. Yra tokia daina. Klausiau, kad tik nemirčiau plaukdamas. Taip ir nutiko. Labai gerai užsivedžiau ir pavyko.

– Danas Danijoje ir bronza. Skamba puikiai...

- Būtų auksas, tada.. O jei rimtai, tai svarbiausia, kad pagerinau savo asmeninį rezultatą. Pati vieta ne tiek sportininkui svarbi, kiek Lietuvai. Kiekvienam atletui yra svarbiausia, kad būtų gerinami rezultatai. Jei būčiau likęs trečias ir rezultato nebūčiau pagerinęs, būtų šiek tiek nusivylimo. Visgi įdėta labai daug darbo.