Sportas

2017.12.06 22:42

V. Putinas: olimpinių žaidynių neboikotuosime

Ignas Kinčinas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.12.06 22:42

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad leis savo šalies sportininkams dalyvauti žiemos olimpinėse žaidynėse su neutralia vėliava. Vakarykštį Tarptautinio olimpinio komiteto vykdomojo komiteto sprendimą dėl dopingo skandalo neleisti Rusijai dalyvauti žiemos olimpinėse žaidynėse jis vadina politiškai motyvuotu sprendimu.

Taip atrodo 2018-ųjų žiemos olimpinių žaidynių vieta. Žaidynių, kuriose nebus Rusijos delegacijos, neskambės šalies himnas ir neplevėsuos vėliava. Rusijos delegacija buvo diskvalifikuota. Tiesa, sportininkams, kurie yra švarūs, tai yra nevartojo jokių draudžiamų preparatų, bus leista dalyvauti ne kaip Rusijos atstovams, o kaip nepriklausomiems sportininkams.

„Šis sprendimas turėtų nubrėžti liniją šiuo olimpiniam judėjimui liūdnu metu. Dabar, kai sankcijos įvestos ir jos įsigalios, galėsime tikėtis švarios sporto ateities“, – sakė Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas.

Priešingai nei tikėtasi, Rusija kol kas laikosi santūrios pozicijos. V. Putinas sako, kad šalis neboikotuos žaidynių, o sportininkai galės patys spręsti ar dalyvauti. Tiesa, V. Putinas pabrėžė, kad galutinį sprendimą dėl to turės priimti Rusijos olimpinis komitetas.

„Visas šis procesas yra politiškai motyvuotas ir suklastotas. Mes tai matome, net neabejoju. Klausimas, kaip į tai sureaguos olimpinis komitetas, kokį sprendimą priims. Tačiau aš sakau, kad Rusija neblokuos ir nesukurs jokių kliūčių sportininkams, norintiems dalyvauti individualiai“, – kalbėjo Rusijos prezidentas.

Specialus tyrimas įrodė, kad Rusija valstybiniu mastu sukčiavo per Sočio olimpines žaidynes, per kurias šalies sporto ministru buvo dabartinis vice premjeras Vitalijus Mutko. Jam iki gyvenimo galo draudžiama užsiimti bet kokia su olimpinėmis žaidynėmis susijusia veikla. V. Mutko yra pagrindinis 2018 m. vyksiančio pasaulio futbolo čempionato Rusijoje, kuris sukėlė didžiulį korupcijos skandalą Tarptautinėje futbolo federacijoje, organizatorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.