Naujienų srautas

Sportas2016.12.11 21:41

Latvijos skeletono rinktinė nedalyvaus pasaulio čempionate Sočyje

lrytas.lt 2016.12.11 21:41

Latvijos skeletono rinktinė priėmė ryžtingą sprendimą – paskelbė nedalyvausianti Sočyje vyksiančiame pasaulio čempionate. Jų sprendimą lėmė penktadienį išplatinta antroji Richardo McLareno tyrimo dalis, kurioje mesti dar didesni kaltinimai Rusijos sportui, sistemingai skatinusiam dopingo vartojimą.

„Jaučiame, kad dar turi būti padaryta daug, kad situacija būtų ištaisyta. Po antrosios tyrimo dalies, mes sakome – gana. Darome tai, ką galime. Būtume laimingi dalyvaudami čempionate bet kurioje pasaulio trasoje, bet tik ne Sočyje, mieste, kuriame 2014 metais buvo pavogta olimpinė dvasia“, – skelbia Latvijos triatlono rinktinės atstovai.

Į šį latvių sprendimą Rusijos bobslėjaus ir skeletono rinktinės prezidentas Aleksandras Zubkovas reagavo šaltai.

„Čempionatas vyks be jų, nieko tokio. Kiekvienas turi teisę pasakyti savo nuomonę. Nenori dalyvauti – ne problema, dėl medalių kausis kitos rinktinės“, – sakė jis.

Daugiau kaip 30 sporto šakų rusų atletai naudojo dopingą, 1000 sportininkų yra įtariami bandę nuslėpti vartoję draudžiamus sporte preparatus , o 12 mėginių 2014-ųjų Sočio olimpiadoje buvo sukeisti, kad būtų nuslėptas Rusijos sportininkų dopingo naudojimas. Iš jų du – olimpinių čempionų, kurie bendrai laimėjo net 4 aukso medalius. Tokius faktus penktadienį pateikė nepriklausomas Tarptautinės antidopingo agentūros (WADA) tyrėjas R. McLarenas.

Bobslėjaus ir skeletono pasaulio čempionatas Sočyje vyks kitų metų vasario 13–26 dienomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi