Sportas

2021.07.25 06:06

„Iš visų pusių talžomi“ irkluotojai išlieka pakeltomis galvomis: pikta, bet motyvacija neblėsta

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.25 06:06

Lietuvos porinio irklo keturvietė įgula Tokijo olimpinių žaidynių paguodos plaukime dar kartą finišavo paskutinėje vietoje, gerokai atsilikusi nuo visų varžovų. Vis dėlto tik paskutinę akimirką į žaidynes patekę irkluotojai ir toliau į situaciją žiūri aukštai paketa galva, nes žino, kad normaliomis sąlygomis jų vieta būtų finale.

Sekmadienio rytą vietos laiku Lietuvos įgula paguodos plaukime neaplenkė nė vienų varžovų, o nuo nugalėtojų atsiliko 18,82 sek. ir į finalą nepateko. Jiems dar liko vienas pasirodymą Tokijo olimpiniame kanale B finale dėl 7–12 vietų ir Dovydas Nemeravičius užtikrino, kad ir į šį startą vyrai eis motyvuoti.

„Motyvacija neblėsta. Neįmanoma padaryti stebuklų, bet vis tiek einame į kiekvieną treniruotę, einame į kiekvieną startą ir tikimės, kad padarysime. Kad aplenksime kitus, kad galime. Visada tuo tikime, tikėsime toliau. Bandysime parodyti, ką galime geriausiai“, – teigė D. Nemeravičius.

Irkluotojai teigė, kad antrasis pasirodymas kanale jau buvo geresnis, tačiau įgulai, patekusiai į olimpines žaidynes vos pora dienų iki jų pradžios, tiesiog pritrūko laiko pajusti vienas kitą.

„Šiandien gal jau truputį geriau prisitaikėme prie oro sąlygų, buvo kiek geresnis irklavimas. Bet vis tiek per mažas tarpas nuo atvykimo, aklimatizuotis normaliai laiko neužtenka“, – kalbėjo Dominykas Jančionis.

„Ir ne tik aklimatizuotis, didžiausia turbūt bėda yra susiirklavime. Aukšto lygio komandos nedaro labai ilgo laiko tarpo tarp varžybų ir treniruočių, turi būti ne daugiau 16 val. Visą laiką turi palaikyti tą jausmą, nes iškart jį pameti, o tai labai daug ką lemia.

Žinoma, viduje verda pyktis, kad esame čia talžomi iš visų pusių be jokio pasigailėjimo, bet visi supranta šią situaciją ir kad tokiose varžybose stebuklų nebūna. Mes žinome, kad būtume geriau pasirodę – irgi viduje pikta, kad negalėjome ruoštis. Kad buvo tokia situacija su rusų komanda ir gavome kelialapį paskutinę minutę. Mes nuo pavasario stipriai tobulėjome, kiekvienose varžybose rodėme didesnį greitį, bet po atrankos nebebuvo prasmės tęsti darbo su keturviete. Nuo atrankos iki žaidynių praradome labai didelį laiko tarpą, kada galėjome toliau padaryti didelį žingsnį į priekį. Čia ne mūsų vieta – garantuotai turėjome būti finale“, – užtikrintai sakė D. Nemeravičius.

Tokijo žaidynes stipriai gadina alinantis karštis, kuris ypač sunkiai pakeliamas irklavimo kanale, mat aplink jį – vien asfaltas, dar labiau įkaitinantis orą. Lietuviams jau baigus savo plaukimą ir į trasą išėjus moterų keturviečių valtims bent dvi sportininkės po finišo nuo išlipimo tiltelio buvo išvežtos vežimėlyje.

Tiesa, D. Jančionis teigė, kad sąlygos yra pakankamai geros: „Sąlygos, manau, geros, visur gauname rankšluosčius su ledu. Turime ir liemenes, kuriose yra ledas, prieš pat startą nusiimi ir atiduodi laikytojams.“

„Tikrai ne vienas varžybas turėjome su tokiomis oro sąlygomis, tiesiog išmoksti pasiruošti, paruošti organizmą, žinai, kaip apsisaugoti, kad nesudegtum. Esu ir aš sudegęs ant vandens prieš startą“, – antrino D. Nemeravičius, sakęs, kad kartą varžybose Bulgarijoje ir jis yra buvęs išvežtas vežimėlyje.

Antradienį (liepos 27 d.) A. Kelmelis, M. Džiaugys, D. Jančionis ir D. Nemeravičius dar varžysis B finale dėl 7–12 vietų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.