Sportas

2021.07.11 09:38

LRT trumpai. Vilniaus „Žalgiris“ – ant rekordinių pajamų iš UEFA slenksčio

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.07.11 09:38

Nuo 2021-2022 metų sezono UEFA reformavo savo klubinio futbolo varžybų struktūrą Europoje ir po labai ilgos pertraukos atsirado trečiasis tarptautinis turnyras – Konferencijų lyga.

Pastaraisiais metais UEFA skirdavo tikrai nemažą sumą klubams, kurie žaisdavo Čempionų lygos ir Europos lygos atrankoje, tačiau trečiojo turnyro atsiradimas galėjo perbraižyti finansinius srautus.

Pradžioje mažesni klubai, kurių žygiai Europos turnyruose dažniausiai baigdavosi atrankoje, nuogąstavo, kad mažės gaunamos pajamos iš UEFA. Tarp tokių ekipų būdavo ir Lietuvos komandos.

Tačiau UEFA paviešintos išmokos už dalyvavimą Europos turnyrų atrankoje leis A lygos klubams uždirbti ne mažiau, nei anksčiau.

Pasikeitimai UEFA turnyruose

Iki šio sezono Lietuva turėjo keturias vietas UEFA turnyrų atrankoje – A lygos nugalėtojai startuodavo Čempionų lygoje, o likę trys klubai žaisdavo Europos lygoje.

Nuo šio sezono Lietuva turi tas pačias keturias vietas (UEFA šalių reitinge mes šiuo metu užimame 34-ąją vietą). Čempionai ir toliau savo kovas pradeda Čempionų lygos atrankos pirmajame etape, o likę trys klubai nuo šiol kaunasi naujai įkurtoje Konferencijų lygoje.

Prieš pat sezoną paaiškėjo, kad 2 ir 3 vietą A lygoje užėmusios komandos savo kovas pradėjo pirmajame atrankos etape, o taurės nugalėtojai „Panevėžys“ startuos nuo antrojo etapo. Lietuva pagal reitingą buvo paskutinė šalis, kurios taurės nugalėtojai šį sezoną pradės kovas antrajame etape, o kaip vėliau paaiškėjo, tai „Panevėžio“ klubui leis uždirbti itin solidžią UEFA premiją.

Vilniaus „Žalgiris“

2020 metais Lietuvos čempionų titulą susigrąžinęs Vilniaus „Žalgiris“ padarė tą pačiu laiku. Nuo šio sezono įveikus pirmąjį atrankos etapą Čempionų lygoje klubai užsitikrina mažiausiai 8 tarptautines rungtynes.

„Žalgiris“ savo kovas jau pradėjo ir Čempionų lygos starte 3:1 nugalėjo „Linfield“ futbolininkus. Liepos 13 dieną atsakomosios rungtynės vyks Belfaste, o ant kortos bus pastatytas ne tik patekimas į antrąjį atrankos etapą, bet ir rekordinės Lietuvos klubams UFEA išmokos.

Naujame turnyrų formate visi uždirbti pinigai skaičiuojami pagal tai kokiame Konferencijos lygos etape klubas iškrenta. Jei „Žalgiris“ įveikia „Linfield“, tai nesėkmės atveju antrajame Čempionų lygos atrankos etape, jie pradžioje kris žaisti į Europos lygos atrankos trečiąjį etapą, o pralaimėjimo atveju ir čia – į Konferencijų lygos ketvirtąjį etapą.

„Žalgirio“ uždarbio matematika paprasta – pergalė prieš „Linfield“ jiems leistų biudžetą papildyti rekordiniais 1,41 milijonų eurų. Iki šiol sostinės klubui tokios sumos dar nebuvo pavykę uždirbti. 2018-2019 metų sezone Marijampolės „Sūduva“ galėjo pasigirti uždirbusi 1,5 milijonų eurų.

Tiesa, „Žalgiris“ turės tris bandymus patekti į kurios nors lygos grupių etapą, o tai reikštų mažiausiai 2,94 milijonų eurų premiją.

Visiškos nesėkmės atveju „Žalgiris“ jau yra užsitikrinęs 810 tūkst. eurų išmoką.

Marijampolės „Sūduva“ ir „Kauno Žalgiris“

2 ir 3 vietą praėjusiame A lygos sezone užėmusios komandos savo kovas pradėjo pirmajame Konferencijos lygos etape. Pralaimėjimo atveju jiems priklausys 250 tūkst. eurų išmoka.

„Sūduva“ pirmose rungtynėse 2:1 įveikė latvių „Valmiera“ klubą ir turi neblogus šansus žengti į kitą etapą. Tuo tarpu „Kauno Žalgiris“ Gibraltare 0:0 sužaidė su „Europa“ klubu, tad ketvirtadienį Marijampolėje vyksianti dvikova bus proga žalgiriečiams įrodyti savo pranašumą po blankių pirmųjų rungtynių.

Sėkmės atveju pirmajame atrankos etape Lietuvos klubai užsitikrintų 550 tūkst. eurų premiją. Jei įveiktų ir antrąjį etapą, tai uždirbtų 850 tūkst. Dar vienas sėkmingas atrankos etapas sumą padidintų iki 1,15 milijono eurų.

„Panevėžys“

Pergalė praėjusio sezono LFF taurės finale „Panevėžiui“ atnešė dvigubą sėkmę – jie iškovojo teisę žaisti Konferencijų lygoje ir gali tikėtis gerokai solidesnės UEFA išmokos.

„Panevėžys“ savo kovas pradės nuo antrojo Konferencijų lygos atrankos etapo, o tai jų kišenę papildys mažiausiai 450 tūkst. eurų. Tiesa, burtai „Panevėžiui“ lėmė ganėtinai grėsmingą varžovą – „Vojvodina“ klubą iš Serbijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.