Sportas

2016.07.19 09:06

„Galvės regatoje“ – olimpiečių pergalės

LRT.lt2016.07.19 09:06

Trakuose vykusi „Galvės regata“ Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojams tapo paskutine repeticija prieš artėjančias Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. „Galvės regatoje“ startavo trys iš keturių olimpiadai besiruošiančių lietuvių įgulų.

Užtikrintą pergalę iškovojo pretendentu į olimpinį medalį laikomas kanojininkas Henrikas Žustautas. Europos vicečempionas 200 m distanciją įveikė per 00:40,013 sek. ir įtikinamai aplenkė artimiausius persekiotojus, rašoma pranešime spaudai.

„Treneriui visada norisi, kad rezultatai būtų dar geresni. Buvo geros oro sąlygos, galima buvo ir geresnį rezultatą pasiekti. Bet šiuo metu – dideli treniruočių krūviai, specialiai varžyboms nesiruošėme, todėl ir užfiksuotas laikas nėra įspūdingas. Gaila, kad varžybose nedalyvavo Vadimas Korobovas, kuris pasaulio jaunimo čempionate pasiekė suaugusiųjų pasaulio rekordą. Kai stiprus varžovas kvėpuoja tau į nugarą, turi ir pats kovoti iš visų jėgų. Taip buvo Lietuvos čempionate, kai čempionas paaiškėjo paskutinę akimirką“, – sako H. Žustauto treneris Kazimieras Rėksnys.

Pergalę „Galvės regatoje“ iškovojo ir olimpiadai besiruošiantis baidarininkas Ignas Navakauskas. Europos čempionato prizininkas 200 m distanciją įveikė per 00:35,141 sek.

„Pasirengimas vyksta pagal planą. Igno sportinę formą galima pavadinti „pakeliui į olimpiadą“. Ji kol kas nėra geriausia, tačiau artėja prie optimalios. Varžybų rezultatas neblogas, nes vyksta pasirengimas ir sunkios treniruotės. Papildomos motyvacijos sportininkui prideda ir neseniai Europos čempionate iškovotas bronzos medalis. Jis įrodė, kad ir olimpiadoje bus tarp favoritų laimėti medalį“, – teigia I. Navakausko treneris Romas Petrukanecas.

Baidarių dviviečių 200 m varžybose lygių neturėjo būsimų olimpiečių dvivietė Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, jie distanciją įveikė per 00:32,014 sek.

„Dvivietė pasiekė gerą rezultatą. Aišku, dar yra taisytinų dalykų. Daug dirbame, kad būtų pagerintas pirmos distancijos dalies įveikimas ir esam patenkinti sportininkų progresu. Tikimės, kad geriausią sportinę formą jie pasieks prieš olimpinį startą“, – tikisi R. Petrukanecas.

Artimiausias tris savaites baidarių ir kanojų irkluotojai treniruosis Trakuose ir į olimpiadą išvyks likus vos kelioms dienoms iki varžybų.

„Pernai išbandėme olimpinį Rio irklavimo kanalą ir nusprendėme, kad papildomos aklimatizacijos nereikia. Dvivietę irkluotojantys A. Lankas ir E. Ramanauskas į Rio išvyksta rugpjūčio 11 dieną, o vienvietininkai H. Žustautas ir I. Navakauskas tik rugpjūčio 14 dieną, likus vos kelioms dienoms iki olimpinio starto. Kitokį pasirengimo planą pasirinko 1000 m distancijoje startuosianti baidarių dvivietė Andrejus Olijnikas ir Ričardas Nekriošius. Jie šiuo metu treniruojasi Šveicarijoje ir į Rio vyks likus dviem savaitėm iki starto olimpinėse žaidynėse“, – apie olimpiečių planus pasakojo R. Petrukanecas.

Baidarių ir kanojų irklavimo varžybos olimpiadoje prasidės rugpjūčio 17 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt