Sportas

2021.01.19 18:28

Pasaulio ledo ritulio čempionatas gali keltis į Lietuvą – Vyriausybė žada kreiptis į Latviją

papildyta 19:25 val.
Marius Jokūbaitis, LRT RADIJAS, Aivaras Katutis, LRT.lt2021.01.19 18:28

Vyriausybė siekia, kad dalis 2021 m. pasaulio ledo ritulio čempionato varžybų, kurios turėjo įvykti Baltarusijoje, būtų žaidžiamos Lietuvoje. LRT RADIJAS sužinojo, kad antradienį Vyriausybė kreipsis į Latviją. 

Tokia galimybė atsirado, kai pirmadienį ši teisė buvo atimta iš Baltarusijos.

LRT RADIJO žiniomis, pirmadienį apie tai jau tarėsi Vyriausybės nariai. Svarstoma skubiai kreiptis į Latvijos pusę. Tiesa, laiko tam nėra daug, ir sprendimo čia reiktų greito.

„Tikrai svarstom, analizuojam, manau, kad tai tikrai įmanoma. Jau esame kreipęsi į Latviją anksčiau dėl pasiūlymo, kad galim padėti ir prisidėti. Tai dar kreipsimės ir šiandien dar kartą“, – LRT RADIJUI sakė Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Į Vyriausybės narius su prašymu apsvarstyti idėją rengti dalį pasaulio ledo ritulio čempionato rungtynių Lietuvoje laišku jau kreipėsi kai kurie Lietuvos verslininkai.

Verslas sako, kad tai būtų puiki proga ne tik prisistatyti pasauliui, bet ir padengti tuos praradimus karantino metu.

Vilniuje esančios „Avia Solutions Group“ arenos valdytojas Andrius Žiauberis teigia, kad Lietuva techniškai galėtų surengi kad ir visą turnyrą, nes ledo ritulio čempionatų etapai jau vyko Lietuvoje.

„2014 metais pas mus arenoje vyko ir antro diviziono pasaulio ledo ritulio čempionatas, kur dalyvavo ir Lietuva. Net ledo išliejimas, techninis įgyvendinimas nėra jokia naujiena. Juolab, kad kažkada prieš eilę metų turėjome vieną didžiausių lygų, KHL, atkeltas varžybas. Varžybos vyko pas mus arenoje“, – sako arenos valdytojas A. Žiauberis.

Tai, kad Lietuva kalbasi su Latvija, yra žinoma ir asociacijai „Hockey Lietuva“.

„Taip, kalbėjausi, informacija yra žinoma“, – apie Vyriausybės kreipimąsi į Latviją portalui LRT.lt sakė asociacijos „Hockey Lietuva“ generalinis sekretorius Vaidas Budrauskas.

„Jie (ministerija) mūsų klausė tokių techninių dalykų – kaip vyksta, kada vyksta, kur vyksta ir kiek rungtynių. Aš jiems pateikiau tą informaciją, o daugiau ten yra jų reikalai“, – tęsė V. Budrauskas.

Paklaustas, ar Lietuva būtų pasiruošusi surengti tokio lygio turnyrą, „Hockey Lietuva“ generalinis sekretorius pabrėžė, jog šalis dar niekada nėra turėjusi tokio lygio turnyro, o ir iki jo starto lieka ne tiek daug.

„Visų pirma, mes niekada neturėjome tokio lygio varžybų. Plius dar nelabai daug laiko yra likę iki jų, o ir aplamai ta situacija dėl COVID-19 reikalų yra ganėtinai sudėtinga.

Galimybių visada yra, bet reikia suprasti, kad yra likę 3 mėnesiai. Viską galima padaryti, jeigu yra palaikymas iš visų suinteresuotų pusių. Stebuklų čia nėra, bet reikia suprasti, kad kalbos dėl tos kitos vietos jau yra pažengusios toli. Turiu omenyje Tarptautinę ledo ritulio federaciją, nes pasiūlymai buvo pateikti gerokai anksčiau, dabar jie juos ir svarsto“, – pasakojo V. Budrauskas.

Teisę rengti pasaulio čempionatą tebeturi Latvija, joje ir įvyks dalis varžybų, tačiau tikėtina, kad bus patikėta ir kitai šaliai. Iš Baltarusijos ši galimybė buvo atimta pirmadienį.

2021 m. ledo ritulio pasaulio čempionatą turėjo organizuoti Minskas ir Ryga, bet Latvijos vyriausybė užsiminė nenorinti rengti čempionato drauge su Baltarusija, kur autoritariško lyderio Aliaksandro Lukašenkos režimas nuo rugpjūčio smurtinėmis priemonėmis slopina taikius protestus.

Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) taryba per nuotoliniu būdu surengtą susirinkimą aptarė Baltarusijos klausimą.

Dabar IIHF taryba turi svarstyti Latvijos, kaip vienos iš čempionato šeimininkių, statusą ir taip pat vertins galimybes pereiti prie vienos čempionato vietos formato, kad būtų lengviau laikytis saugumo taisyklių dėl COVID-19, o komandoms būtų paprasčiau keliauti.

Ledo ritulio čempionatas šiais metais vyks gegužės 21–birželio 6 dienomis.