Sportas

2020.11.29 16:02

Prasibrauti į pasaulio taurės varžybų 30-uką Vytautui Stroliai nesutrukdė net ir du baudos ratai

LRT.lt2020.11.29 16:02

Praėjusį sezoną pasaulio taurės etape Rūpoldinge bei 2019 metų pasaulio čempionate Estešunde Vytautas Strolia džiūgavo po vienų iš sėkmingiausių karjeros startų: lietuvis užėmė 26 vietas, 10 km sprinto varžybose nesuklydęs nė sykio, skelbiama Lietuvos biatlono federacijos pranešime.

Tuo tarpu priešolimpinį sezoną geriausias Lietuvos biatlonininkas pradėjo demonstruodamas neįtikėtiną sportinę formą – sekmadienį Kontiolahtyje vykusiose sprinto varžybose užėmė 27 poziciją, nors suko net du baudos ratus.

Po sykį V.Strolia suklydo šaudydamas tiek gulint, tiek stovint. Šeštadienį 20 km asmeninėse lenktynėse lietuvis pasiekė karjeros rekordą, užėmęs 16 vietą. Bendroje pasaulio taurės įskaitoje po pirmųjų dviejų startų mūsiškis klasifikuojamas 21-as (39 tšk.).

„Kiekvienose varžybose yra skirtinga situacija. Kitą kartą su nuliu ir panašiu greičiu trasoje gali būti panaši vieta – tai priklauso nuo trasos. Smagu, kad vėl buvau taškuose, norėtųsi, kad stabiliai juos pelnyčiau ar būčiau bent arti jų. Šaudymas šiandien nebuvo labai geras, bet iškart jaučiau, kad reikės šaudyti neskubant, nebuvo užtikrintumo. Antrus šūvius paskubėjau, padariau klaideles, dėl jų šiek tiek gaila. Visumoje išėjo neblogai“, – pasirodymą įvertino V.Strolia.

Visą antrą ratą – 3,3 km – anykštėnas įveikė drauge su pajėgiu prancūzu, šeštą vietą užėmusiu Quentin Fillon Maillet.

„Antrą ratą su juo (prancūzu – aut. past.) važiavau, tempas buvo labai geras. Trečią važiavau su baltarusiu, kuris buvo ką tik startavęs. Pasisekė su kompanionais, tai irgi pliusas. Kai savijauta gera, tada gali laikytis, o jei bloga, tai nesvarbu, kas šliuožia šalia. Fizinė forma kaip sezono pradžiai nebloga, nustebinau pats save“, – teigė V.Strolia.

Net ir sukęs tris baudos ratus 55 vietą tarp 101 sprinto rungties dalyvio užėmė Karolis Dombrovskis. Visas tris klaidas mūsiškis atliko antroje šaudymo zonoje, nors su jam įprastai taikliu šaudymu netgi galėjo pranokti komandos draugą. Asmeninėse lenktynėse K.Dombrovskis prašovė tik sykį iš 20 bei užėmė 36 vietą.

„Neslėpsiu nusivylimo šiais dviem startais. Vakar koją pakišo tolimas starto numeris, nes į pabaigą trasoje buvo sunku kelti kojas per didelį kiekį cukrinio sniego. Šiandien visi matėme, kas pakišo koją – šaudymas. Fiziškai jaučiuosi pakankamai gerai, taip, kaip ir norėčiau sezono pradžiai. Bet galutinis rezultatas visiškai ne tas“, – sakė K.Dombrovskis.

36 vieta vakar – ketvirtas geriausias jo karjeros rezultatas. Įskaitinius pasaulio taurės taškus Lietuvos biatlonininkas yra pelnęs penkis kartus gyvenime.

„Šio sezono tikslas yra pagerinti praėjusių metų rezultatus. Norėtųsi dažniau patekti į įskaitinius taškus, o pasaulio ir Europos čempionatuose pasiekti aukščiausias vietas karjeroje“, – sezono tikslus įvardijo K.Dombrovskis.

Varžybų nugalėtoju tapo norvegas Johannesas Thingnesas Boe. Nė sykio nesuklydęs praėjusio sezono pasaulio taurės savininkas net 44,1 sek. pranoko antrą vietą užėmusį švedą Sebastianą Samuelssoną (šaudymas 1+0) ir 47,9 sek. – kitą Švedijos atstovą Martiną Ponsiluomą (1+0).

V.Strolia atsiliko 2 min. 4,8 sek., K.Dombrovskis – 2 min. 52,2 sek., 83 vietą užėmęs Linas Banys – 4 min. 2,9 sek. (2+0), o 101-as likęs Maksimas Fominas – 5 min. 57,3 sek. (2+2).

Nacijų taurės įskaitoje Lietuvos komanda išlieka 13-ta (542 tšk.).

Moterų 7,5 km sprinto rungtyje triumfavo švedė Hanna Oeberg 23,9 sek. pranokusi norvegę Marte Olsbu Roeiseland bei 37,8 sek. – kitą Norvegijos biatlonininkę Karolinę Offigstad Knotten. 3 min. 43,6 sek. atsilikusi Natalija Kočergina liko 91-a (1+2), 6,6 sek. jai pralaimėjusi Gabrielė Leščinskaitė – 94-a (0+2).

Sezono atidarymo etapas su moterų sprinto varžybomis baigėsi. Pirmasis pasaulio taurės etapas ketvirtadienį prasidės tame pačiame Kontiolahtyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt