Sportas

2020.11.28 12:00

Arvydas Novikovas apie rinktinės renesansą: Valdas Urbonas sulipdė komandą

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.28 12:00

Pasauline pandemija pažymėti 2020-ieji tapo sėkmingiausiais metais Lietuvos futbolo rinktinei. Po ketverių metų be pergalių oficialiose rungtynėse nacionalinė komanda šių metų ciklą baigė solidžiu rezultatu – iškovotos keturios pergalės, pasiektos dvejos lygiosios ir patirti tik du pralaimėjimai. Lietuvos futbolininkai UEFA Tautų lygoje užėmė trečią vietą grupėje ir išliko C divizione.

Prie to svariai prisidėjo vienas rinktinės lyderių Arvydas Novikovas. Jau dešimt metų rinktinei atstovaujantis atakuojantis saugas teigia, kad teigiami pokyčiai nacionalinėje komandoje prasidėjo su Edgaro Jankausko atėjimu, bet Valdas Urbonas sugebėjo suburti komandą.

A. Novikovo įvartis paskutinę minutę Kazachstane, išplėšęs pergalę 2:1, buvo lyg vyšnia ant sėkmingų rinktinės metų, tačiau komandos lyderis mano, kad ciklas galėjo būti ir dar geresnis, jei būtų išvengta nesusipratimų.

„Aš manau, kad tai buvo geras ciklas. Aišku, užimta trečia vieta. Galėjome ir geriau. Pirmose rungtynėse su Kazachstanu galėjome pasiimti taškų, gerai žaidėme. Aš pats praleidau tas rungtynes, bet žiūrėjau ir manau, kad tikrai gerai žaidė rinktinė. Gaila, kad ten likome be nieko.

Rungtynėse su Baltarusija taip pat nebuvo mūsų pagrindinių žaidėjų. Aš nesuprantu, kaip ten Lietuvos futbolo federacija ar A lyga nesusitarė ir padarė tas auksines rungtynes tikrai ne pačiu tinkamiausiu metu. Aš manau, kad visai kitokios būtų rungtynės, jeigu būtų žaidę Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai“, – įsitikinęs Turkijoje šiuo metu rungtyniaujantis A. Novikovas.

Pergalingas Novikovo įvartis: taiklus šūvis paskutinę minutę

– Rinktinėje žaidžiate jau 10 metų. Kaip per šį laiką keitėsi nacionalinė komanda? Ar pagrindinis nuopelnas dėl gerų rezultatų yra dabartinio trenerio Valdo Urbono? Ką jis įnešė komandoje?

– Manau, kad tai yra didelis trenerio nuopelnas, nes jis sulipdė tą komandą, sukūrė žaidimo braižą. Manau, kad mes darome viską, ko jis iš mūsų nori. Kol kas viskas gerai išeina. Aš tikiuosi, kad treneris liks ir pasaulio čempionato atrankoje mes ir toliau taip žaisime.

Į Lietuvos rinktinę ateiti yra sunku kiekvienam treneriui. Ne tik ateiti, bet ir iškart pakeisti tą žaidimą ir kad dar būtų rezultatai. Tai yra labai sunku ir jam prireikė laiko, pirmi metai tikrai nebuvo labai sėkmingi, bet po to buvo vis geriau ir geriau.

Manau, kad ir prieš tai rinktinę treniravęs E. Jankauskas norėjo žaisti futbolą ir mes bandėme tai daryti. Manau, kad pradžia buvo net labai gera, bet po to prasidėjo pralaimėjimai. Bet manau, kad jis irgi ėjo tinkama linkme, bet tada buvo visai kitos komandos – Serbija, Škotija. Tai labai stiprios komandos ir mes su jomis neblogai žaidėme, bet to neužtenka – reikia rezultato.

UEFA „Tautų lygos“ futbolo turnyras Lietuva – Baltarusija. Novikovo smūgis

– Su 12 įvarčių pakilote rezultatyviausių rinktinės žaidėjų sąraše į antrą vietą. Ką jums tai reiškia? Ar įmanoma pavyti Tomą Danilevičių, kuris yra įmušęs 7 įvarčiais daugiau?

– Visada yra malonu mušti įvarčius. Aišku, svarbiausia, kad komanda laimėtų, bet individualiai tai irgi svarbu – įmušus įvartį auga pasitikėjimas savimi. Manau, kad pasiekiamas Danilevičius. Žiūrėsime. Šiame cikle svarbiausias ir maloniausias buvo paskutinis įvartis į Kazachstano vartus. Visada malonu metus užbaigti pergale.

– Lietuvos futbolo federacija rinktinei skyrė 75 tūkst. eurų premiją. Ar žaidėjams tai svarbu?

– Kai važiuoju į rinktinę, aš apie pinigus negalvoju. Realiai važiuoji žaisti už Lietuvą. Mes žinojome, kad bus premija, bet tikslas buvo likti C divizione.

– Ar pergalės pagerino atmosferą rinktinėje? Pastaraisiais metais kritikos nemažai buvo ne tik rinktinei, bet ir futbolo federacijai.

– Visada yra gerai, kai laimi. Tada ir atmosfera gera komandoje, o kai pralaimime visiems viskas blogai. Yra žmonių, kuriems blogai ir kai mes laimime. Visada tokių atsiras.

Antrasis Novikovo įvartis iš karto po ilgosios pertraukos didina lietuvių persvarą iki 3:0

– Siejote ateitį su Varšuvos „Legia“ klubu, bet pasukote į Turkiją. Kaip tai atsitiko? Kodėl pasirinkote būtent Erzurumo klubą?

– Viskas įvyko netikėtai. Planas buvo dar sezoną likti Varšuvoje. Aš buvau traumuotas ir treniravausi individualiai, kai atėjo pasiūlymas iš Turkijos. Nusprendžiau jį priimti, nes jis buvo tikrai geras. Manau, kad Turkijos lyga yra stipresnė nei Lenkijos. Kodėl ne? Visada yra geriau žaisti geresnėje lygoje ir tobulėti.

– Šiuo metu Turkijos lygoje jūsų klubas užima 17 vietą. Kokie komandai keliami tikslai?

– Tai geras klubas. Aišku, yra daug naujų žaidėjų, reikia susižaidimo, o treneris vis keičia žaidėjus, bando surasti optimalų vienuoliktuką. Manau, kad padarysime daug gero su šia komanda. Visada yra sunku, kai klubas išeina iš antros lygos į aukščiausią. Klubas nekėlė kažkokių tikslų, bet visi supranta, kad reikia likti aukščiausiame divizione. Tada jau kurti komandą, kuri turėtų aukštesnių tikslų ir atsidurtų pirmoje lentelės pusėje, prasimuštų į Europos turnyrus.

Sumaištimi estų baudos aikštelėje pasinaudojęs Novikovas išveda lietuvius į priekį

– Praleidote pirmąsias rungtynes su Kazachstanu dėl traumos. Po to mušėte įvarčius ir rinktinėje, ir klube. Ar ta trauma jau praeityje?

– Trauma buvo nerimta, bet pasikartojanti – tris kartus toje pačioje vietoje, blauzdos raumens plyšimas. Aš nenoriu kalbėti apie Varšuvos „Legia“ gydytojus. Jau esu minėjęs, kad čia buvo ne tik mano kaltė... Taip keistai susiklostė, kad tik atvykus į Turkiją viskas susitvarkė. Tikiuosi, kad jau šį sezoną ir nebebus jokių traumų.

– Kokia situacija Turkijoje su koronavirusu? Ar jis stipriai jaukia čempionatą?

– Žaidžiame be žiūrovų, kaip ir visur. Testuoja mus prieš kiekvienas rungtynes. Ačiū Dievui, kad pas mus nėra sergančių ir niekas neiškrenta ilgesniam laikui. Yra buvę, kad nukėlė rungtynes, nes kitoje komandoje buvo daug sergančių. Turkijoje paskelbė karantiną – vaikai neina į mokyklas iki kitų metų, didesnės parduotuvės uždarytos, bet manau, kad situacija yra valdoma ir galėsime užbaigti sezoną.

– Kokį įspūdį palieka Erzurumo miestas ir sąlygos Turkijos klube?

– Sąlygos geros, viskas gerai, tik čia labai šalta. Žiemą gali būti ir -20. Žodžiu, viskas kaip Lietuvoje, tik tarp kalnų gyvename, jau matosi ten sniegas. Šiaip pats miestas yra ramus ir yra gera proga susikoncentruoti tik į futbolą.