Sportas

2020.11.25 18:34

Futbolo pasaulis sukrėstas – mirė Diego Maradona

atnaujinta 19.11
LRT.lt, BNS2020.11.25 18:34

Futbolo pasaulį sukrėtė didžiulė netektis – pranešama, kad trečiadienį dėl širdies veiklos sutrikimų mirė vienas geriausių visų laikų futbolininkų Diego Maradona.

Netektis sporto pasaulyje: mirė viena ryškiausių futbolo žvaigždžių Diego Maradona

Naujieną apie legendinio 60-mečio argentiniečio mirtį praneša vis daugiau viso pasaulio žiniasklaidos priemonių ir įtakingų sporto pasaulio atstovų. Naujienų agentūra EFE citavo D. Maradonos agentą Matiasą Morlą, patvirtinusį žinią apie jo kliento mirtį.

Kiek anksčiau šį mėnesį D. Maradonai buvo atlikta smegenų operacija, per kurią buvo pašalintas kraujo krešulys.

Kaip praneša leidinys „Ole“, D. Maradona blogai pasijuto savo namuose, kur jis sveiko po galvos operacijos. Nors skubiai atvykę medikai stengėsi jį atgaivinti, futbolininkas mirė.

Sunkią galvos operaciją ištvėręs legendinis Diego Maradona buvo pradėjęs gydymą nuo kitos ligos – priklausomybės alkoholiui.

Buvęs futbolininkas 1986 metais su Argentinos rinktine tapo pasaulio čempionu.

Puikiu kamuolio driblingu ir įspūdingais prasiveržimais garsėjusio D. Maradonos profesionalo karjera truko nuo 1976 iki 1997 m.

Argentinietis rungtyniavo tokiose klubuose kaip „Boca Juniors“, „Barcelona“, „Napoli“, „Sevilla“, „Newell`s Old Boys“.

Per savo karjerą D. Maradona yra ne kartą pripažintas geriausiu Argentinos futbolininku, 1986 m. laimėjęs „Auksinio kamuolio“ apdovanojimą ir gavęs daugelį kitų asmeninių įvertinimų.

2000-aisiais paskelbto balsavimo metu FIFA paskelbę D. Maradoną geriausiu šimtmečio žaidėju.

Padėjęs tašką futbolininko karjeroje, D. Maradona dvejus metus treniravo Argentinos vyrų futbolo rinktinę (2008–2010 m.), dirbo treneriu Jungtinių Arabų Emiratų, Meksikos ir Argentinos klubuose.