Sportas

2020.10.29 14:00

Rio medalininkė Donata Karalienė grįžta į didįjį sportą

LRT.lt2020.10.29 14:00

Pasaulio ir  Europos čempionė bei Rio olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja Donata Karalienė (Vištartaitė) nusprendė grįžti į didįjį sportą, skelbia sportas.info. Irkluotoja iš sporto pasitraukė 2017 metais.

Ketvirtadienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdyje 31 metų D. Karalienė įtraukta į olimpinių kandidatų sąrašą, jai bus mokama olimpinė stipendija. Jos kandidatūrą pateikė Lietuvos irklavimo federacija.

„Palikdama sportą Donata sakė, kad nori pailsėti, o pailsėjusi galbūt sugrįš. Džiaugiuosi, kad taip ir įvyko. Ji labai talentinga sportininkė, iškovojusi Lietuvai daug reikšmingų pergalių. Tikiu, kad netrukus jų bus dar daugiau“, – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Irklavime kaip vienvietininkė sportininkės kelią pradėjusi D. Karalienė 2010 m. tapo pasaulio jaunimo (iki 23 m.) čempione, po metų šį laimėjimą pakartojo, o 2011-aisiais iškovojo ir pirmąjį medalį suaugusiųjų varžybose, kai Europos čempionate laimėjo bronzą.

2012 m. ji dalyvavo Londono olimpinėse žaidynėse, kuriose B finale užėmė antrąją vietą, bendroje įskaitoje – 8-ąją.

2012 m. ji dar irkluodama viena tapo Europos čempione, o tada susėdo į valtį su Milda Valčiukaite.

Irkluodamos dvivietę sportininkės netrukus ėmė šluoti titulus. Jau 2013 m. jos tapo Europos ir pasaulio čempionėmis, iškovojo medalius pasaulio taurės varžybose.

Nors 2016 m. Europos čempionate pavyko pasiekti tik penktąją vietą, tačiau per svarbiausią metų startą, olimpines žaidynėse Rio, irkluotojos iškovojo bronzos apdovanojimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt