2020.10.18 07:56

Antrasis blynas prisvilo – Bukauskas patyrė pirmąjį pralaimėjimą UFC narve

LRT.lt2020.10.18 07:56

Vienoje iš pagrindinių UFC vakaro kovų pasirodęs Modestas Bukauskas (11–3–0) dar pirmajame raunde patyrė pralaimėjimą techniniu nokautu prieš australą Jimmy Crute’ą (12-1-0). Pagrindinėje vakaro kovoje įtikinamą pergalę prieš Chan Sung Jungą (16–6–0) pasiekė Brianas Ortega (15–1–0).

Lietuvio nesėkmė oktagone

Nors į oktagoną M. Bukauskas lipo su viltimis pratęsti pergalingą žygį UFC organizacijoje, priešininkas planus pakoregavo.

Kova prasidėjo pakankamai aktyviai: M. Bukauskas narve pasirinko agresoriaus vaidmenį – tiek rankų, tiek kojų atakomis bandė inicijuoti puolimą, tuo tarpu J. Crute’as atsakinėjo kontratakomis ir stengėsi išmušti lietuvį iš tempo.

Nepaisant aktyvios M. Bukausko pradžios, efektyvesnis oktagone buvo J. Crute’as, kurio kontrišpuoliai kas kartą buvo vis tikslesni, o praėjus 2 minutėms vienas iš jų – tiesus smūgis dešine ranka – pasiuntė M. Bukauską ant oktagono grindų. Iškart po šio smūgio lietuvis dar sugebėjo pakilti ant kojų, bet dar viena J. Crute’o smūgių kombinacija privertė teisėją sustabdyti dvikovą.

Iškart po nokauto J. Crute’as pademonstravo garbingą sportinį elgesį apsikabinęs M. Bukauską ir tik po to pradėjęs švęsti savo pergalę.

Atrodė, kad M. Bukauskas šios pergalės norėjo šiek tiek per daug – kiekviena ataka lietuvis bandė sužeisti savo oponentą, trūko ramybės ir atakų paruošimo išbaigtumo. Būtent ne iki galo paruoštos atakos ir atvėrė M. Bukausko gynybą, kurią išlukšteno J. Crute’as.

Po šio laimėjimo J. Crute’as pakilo UFC reitinge ir metė iššūkį šiuo metu 8–am UFC pussunkio svorio kategorijos sportininkui Nikitai Krylovui.

Užtikrintas Ortegos sugrįžimas

Kovų vakarą vainikavusioje kovoje įspūdingą pergalę vieningu teisėjų sprendimu (150–135) pasiekė Brianas Ortega.

Nepaisant Chang Sung Jungo techninio pranašumo, stovėsenoje Brianas Ortega sugebėjo perlaužti kovą būdamas ant kojų – pataikė 127 reikšmingus smūgius, daugiausiai per savo karjerą. Taip pat ir pataikymo tikslumas buvo itin aukštas – netgi 59 proc. Per visus 5 kovos raundus B. Ortega sugebėjo savo priešininką į nokdauną pasiųsti net 3 kartus ir tai jam leido užtikrintai laimėti šią kovą net nepasitelkiant savo didžiausių stiprybių parteryje.

Po beveik dvejų metų pertraukos ir didžiausio karjeros pralaimėjimo į UFC narvą sugrįžęs B. Ortega atrodė kaip visiškai kitas kovotojas ir daugumą ekspertų įtikino, kad vis dar yra vertas kovoti dėl UFC puslengvio svorio kategorijos čempiono diržo, kurį šiuo metu turi Aleksandras Volkanovskis.