2020.05.16 18:28

Futbolas grįžo į stadionus: įvarčių mašiną užkūrusi „Borussia“ nepaliko šansų „Schalke“ ekipai

LRT.lt 2020.05.16 18:28

Du mėnesius trukęs laukimas galiausiai baigėsi šį šeštadienį – po pirmosios koronaviruso bangos Vokietijoje buvo pratęstos „Bundesliga“ pirmenybės. 16 val. 30 val. Lietuvos laiku tuščiuose stadionuose įvyko penkerios 26-ojo turo rungtynės.

Centrinė turo dvikova kėlėsi į Dortmundą, kur įprastai įspūdingą palaikymą turinti Dortmundo „Borussia“ susigrūmė su didžiausiais savo priešais – Gelzenkircheno „Schalke“ futbolininkais. Rezultatyvi kova vyko tik į vienus vartus – „geltonai juodi“ parodė, kad neprarado fizinių kondicijų ir nušlavė varžovus 4:0.

Rungtynės prasidėjo gana atviru žaidimu, tačiau greito įvarčio „nesužvejojo“ nei viena iš komandų. 29-ąją minutę puikų Thorgano Hazardo perdavimą tiksliu smūgiu į varžovų vartus pavertė Norvegijos futbolo sensacija Erlingas Brautas Haalandas.

Pačioje kėlinio pabaigoje įvartį į rūbinę „Schalke“ ekipai nusiuntė krašto gynėjas Raphaelis Guerreiro.

Antrajame kėlinyje vaizdas nepasikeitė – BVB toliau varžovus baudė greitų atakų metu. 48-ąją minutę triuškinamą persvarą sukrovė T. Hazardas, o galutinį tašką po 15 minučių padėjo dublį užfiksavęs R. Guerreiro.

Per atstumą visus įvarčius atšventę „Borussia“ futbolininkai išsaugojo antrąją poziciją ir bent laikinam prie Miuncheno „Bayern“ priartėjo iki 1 taško.

Triuškinančią pergalę į savo sąskaitą įsirašė ir kita komanda – Berlyno „Hertha“ išvykoje 3:0 nugalėjo „Hoffenheim“.

Trečioje vietoje žygiuojanti „RB Leipzig“, ilgą laiką atsilikinėjusi 0:1, išplėšė lygiąsias prieš „Freiburg“. Likę mačai baigėsi dramatiška „Wolfsburg“ pergale prieš „Augsburg“ ir nulinėmis lygiosiomis Diuseldorfe.

Sekmadienį Bundeslygoje bus sužaistos dar dvejos rungtynės, pirmadienį – vienerios.