Sportas

2020.02.16 21:47

Walkupas po pergalės KMT finale: norėjome atsirevanšuoti už nesėkmę praėjusiais metais

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.02.16 21:47

Dar praėjusiais metais Thomas Walkupas su kitais „Žalgirio“ žaidėjais turėjo stebėti, kaip Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finale Vilniaus „Rytas“ savų žiūrovų akivaizdoje iškovojo trofėjų. Šiais metais amerikietis su komanda atsirevanšavo už nesėkmę praėjusių metų turnyre (80:60).

Finaliniame susitikime Th. Walkupas pelnė 5 taškus ir atliko daugiausiai rungtynėse – 8 – rezultatyvius perdavimus.

Po dvikovos, bendraudamas su portalu LRT.lt, krepšininkas džiaugėsi iškovotu titulu bei sėkmingais komandos draugų epizodais susitikime.

Džiaugsmo po pergalės neslėpė Th. Walkupo kolega įžaidėjo pozicijoje – Lukas Lekavičius.

„Pergalę lėmė mūsų gynyba. Manau, kad mes rungtynes pradėjome tinkamai nusiteikę. Gerai uždarėme susitikimą antroje pusėje. Žaidėme geriau nei vakarykštėse pusfinalio rungtynėse, kai dar buvome leidę varžovams sugrįžti į susitikimą. Šįkart praleidome labai nedaug taškų. Manau, kad pasimokėme iš savo klaidų“, – aiškino krepšininkas.

– Finalo rungtynėse puikiai vertėte taškus per „Ryto“ baudos aikštelę. Kiek šis faktorius leido atsispirti ir iškovoti pergalę?

– Treneriai paruošė puikų rungtynių planą. Mūsų aukštaūgiai gerai susitvarkė su savo užduotimis ir gerai atsidengdavo situacijose. Turėjome didžiulį pranašumą priekinėje linijoje visų rungtynių metu. Mums, gynėjams, buvo lengviau dirbti su taip žaidžiančiais mūsų didžiaisiais vyrukais.

Kiek norėjote atsirevanšuoti vilniečiams už tą skaudžią nesėkmę praėjusių metų taurės finale?

– Praėjusių metų finalas buvo toks skaudus. Jautėme didžiulį norą atsirevanšuoti ir nuolat apie tai galvojome. Norėjome juos visiškai išmušti iš šių rungtynių ir neleisti pagalvoti apie sugrįžimą. Nenorėjome kartoti praėjusių metų klaidų.

– Rungtynių pabaigoje Zachas LeDay nustebino triuškinančiu dėjimu per Mareką Blaževičių, o jūs pirmasis jį pasitikote savo džiaugsmingomis emocijomis. Koks užvedantis buvo šis epizodas?

– O dievulėliau! Tokia buvo pirmoji mano reakcija, išvydus Zacho dėjimą iš viršaus. Kai jis atliko savo dėjimą, viskas, ką galėjau daryti – šaukti iš džiaugsmo ir susižavėjimo. Įdomu tai, kad dar vakar jis man sakė: „jeigu atiduosi man perdavimą greitajame puolime, nustebinsiu gražiu epizodu“. Jis tą ir padarė.

– Paulius Jankūnas finale pataikė du tritaškius. Kiek nustebino toks kapitono taiklumas?

– Jis nėra toks geras metikas (juokiasi – LRT.lt). Jeigu iš tikrųjų, jis pasirodė puikiai.

– Kiek, apskritai, džiaugsmo sukėlė šis iškovotas titulas?

– Jaučiuosi nuostabiai. Vien tai, kad dabar galiu atsipalaiduoti ir taip sėdėti, pasako daug ką. Ypatingas jausmas triumfuoti su komandos draugais, treneriais. Praėjusiais metais netekome tokios galimybės. Nebuvo smagu. Jausmo būti laiminčioje pusėje noriu neužmiršti niekada.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.