Naujienų srautas

Sportas2020.02.16 21:23

Adomaitis po pralaimėto finalo: „Žalgiris“ yra visa galva geresnis ir dar ilgai toks bus

Paulius Cubera, LRT.lt 2020.02.16 21:23

Vilniaus „Ryto“ krepšininkams nepavyko antrus metus iš eilės sukurti sensacijos Karaliaus Mindaugo taurės finale, kuriame sekmadienį Dainiaus Adomaičio auklėtiniai sugriuvo antroje mačo pusėje ir 60:80 pripažino Kauno „Žalgirio“ jėgą. Po rungtynių D. Adomaitis nulenkė galvą tiek prieš varžovus, tiek prieš savo komandą.

„Pabūsiu nuobodus, bet pasakysiu – didžiuojuosi vyrais, ką jie padarė šią savaitę eidami iki finalo. Bet norint laimėti prieš „Žalgirį“, neturi daryti klaidų, kas liečia taktines klaidas, gynybą, turi būti susikoncentravęs ties mažais dalykais. Pirma pusė buvo lygi, bet dukart nesugebame padaryti baudos, neturėdami keturių pražangų, tada du kartus padarome jau turėdami – taip jie mus baudė lengvais taškais. LeDay – didelis akcentas ant jo dešinės rankos, bet meta mums lengvus taškus.

Mūsų dideli visi buvo mirę, maksimaliai atsidavę prieš tai rungtynėse ir šiandien energija nebuvo tame lygyje, kurio reikia, norint nugalėti „Žalgirį“, – teigė D. Adomaitis.

Jo ekipa finale sugriuvo po pertraukos, kai rezultatui esant 39:36 pralaimėjo trečiąjį ketvirtį net 7:21.

„Jie suaktyvino gynybą, žaidė ant pražangos ribos. Bet buvo momentas, kai Deivis prametė laisvas tritaškį, Marekas iš po krepšio nepataikė. Negali tikėtis pergalės, kai prameti lengvus metimus, baudas. Prametėme aštuonias baudas. Čia turi būti procentai geri“, – sakė „Ryto“ treneris.

Tiesa, D. Adomaitis pripažino, kad šios dienos „Rytui“ antra vieta KMT turnyre yra geras rezultatas: „Manau, kad toje situacijoje, kurioje buvome, žinoma, kad tai yra gerai. Būkime biedni, bet teisingi – „Žalgiris“ yra visa galva geresnis už visas komandas ir žiūrint į tą situaciją, kokia yra, jie bus dar eilę metų geresni už visas komandas. Gerokai.“

Šarūnas Jasikevičius po triumfo finale irgi gražiais žodžiais gyrė tiek D. Adomaitį, tiek „Ryto“ organizaciją.

Vilniečių dabar laukia savaitės pertrauka be klubinio krepšinio, tačiau bus žaidėjų, kurie išvyks į rinktines, ar gaus poilsio.

„Yra žaidėjai, kurie pakviesti į rinktines – Cruzas skrenda į Meksikos rinktinę, turės ten dvi rungtynes. Lietuvos rinktinėje yra trys kandidatai, bet aišku, kad Kairys greičiausiai nevyks, jau kalbėjome su Dariumi. Jis yra visiškai... Greičiausiai turės važiuoti į ligoninę, kad daktarai padėtu atsistoti ant kojų, Nedžiugina, kad vakar ir šiandien Arnas su temperatūra buvo. Duosime dieną atsipūsti, o toliau dirbsime savo planus. Yra jaunų žaidėju, kurie mažiau gauna laiko, kitiems truputį reikia pasikrauti baterijas. Greičiausiai Tu išleisime aplankyti šeimą į JAV“, – pasakojo D. Adomaitis.

Paklaustas apie gandus, kad komandą gali palikti australas Cameronas Bairstow, treneris tiesaus atsakymo pateikti negalėjo: „Žiūrėsime. Rytoj atsikelsime šviežia galva ir žiūrėsime. Sprendimo dabar jokio nėra.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi