Naujienų srautas

Sportas2020.02.16 20:45

Jasikevičius po pergalės dėkojo sirgaliams ir gyrė varžovus: „Rytas“ negauna pagarbos, kurios nusipelnė

Paulius Cubera, LRT.lt 2020.02.16 20:45

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po metų pertraukos susigrąžino Karaliaus Mindaugo taurės trofėjų, kai finalinėse rungtynėse Klaipėdoje sekmadienį antroje pusėje sutriuškino Vilniaus „Rytą“ – 80:60. Po mačo spaudos konferencijoje su žurnalistais šmaikštavęs Šarūnas Jasikevičius gražiais žodžiais gyrė ir varžovų komandą, ir „Žalgirio“ sirgalių meilę.

„Tikrai malonus vakaras mums, norėčiau pasveikinti visus „Žalgirio“ fanus su pirmu sezono titulu. Noriu padėkoti visiems susirinkusiems fanams, tikrai jautėmės lyg žaisdami namuose – tai labai svarbu. Fantastinis jausmas žaisti už komandą, dirbti organizacijoje, kuri kasmet turi realius šansus iškovoti trofėjus. Jaučiame didžiulį užnugarį“, – kalbėjo Šaras, kurio auklėtiniai Klaipėdoje buvo palaikome ne prasčiau, nei namuose.

„Rungtynės buvo tokios, kaip ir tikėjomės. Buvo viena iš geriausių žaidėjų reakcijų po pertraukos į tai, ko mes neatlikome pirmoje pusėje, kur nenubaudėme „Ryto“. Trečiajame kėlinyje žaidėme tikrai solidžiai, buvo situacijų, kur „Rytas“ mūsų nenubaudė už klaidas, tad pabėgome ir kontroliavome jau tada situaciją“, – kalbėjo Š. Jasikevičius.

Su pergale: po Nigelo Hayeso sveikinimo Šarūnas Jasikevičius liko permirkęs

Jau trečią kartą savo karjeroje finalo ketverto MVP apdovanojimą iškovojo Edgaras Ulanovas, kuris trenerio žodžiais tariant, buvo vienas geriausių žaidėjų, tačiau tik – po pertraukos.

„Jis buvo vienas tų, kurs antrojo kėlinio pabaigoje nesuprato, ko mes norime kaip komanda, ir vienas iš tų, kartu su Luku, kuris trečiajame kėlinyje išėjo su geru mentalitetu, padarytomis išvadomis. Kantriai veržėsi link krepšio, žaidė labai gerą, solidų krepšinį, ėjo link baudos metimų linijos. Darė tai, kad mes galėjome sustatyti savo gynybą, kuri trečiajame kėlinyje buvo nereali“, – apie E. Ulanovą kalbėjo treneris.

Nepaisant lengvai laimėtos antrosios rungtynių pusės Š. Jasikevičius gražiais žodžiais pagyrė tiek „Rytą“, tiek komandos trenerį Dainių Adomaitį.

„Mes turime gerbti „Rytą“, jie treniruojami vieno geriausių Europos trenerių, mano manymu. Sunku aplošti juos taktiškai, tikrai bando reaguoti į visus pasikeitimus rungtynėse. Mes su jais žaidžiame daug ir jie žaidė su savo ginklais pirmoje pusėje, gerai judino kamuolį, keitė gynybos sistemas, mes neišnaudojome savo situacijų. Kažkur nesupratome, kaip reikia gintis. Aš manau, kad „Rytas“ ir jų krepšinio pusė negauna tokios pagarbos, kokios nusipelnė šiais metais ir nuo tada, kai ten yra Dainius“, – teigė Š. Jasikevičius.

Gerų žodžių varžovams po finalo negailėjo ir „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis.

Finalo mačą nuspalvino itin įspūdingas Zacho LeDay`aus dėjimas per Mareką Blaževič, tačiau už jį Šaras turėjo ir priekaištų savo žaidėjui: „Gražu – tokie dėjimai puošia žaidimą. Žiūrint iš savo komandos pusės yra labai malonu, kad tą dėjimą atlieka tavo žaidėjas. Tačiau po to dėjimo jam rungtynės baigėsi, nes absoliučiai pametė galvą.“

Paklaustas apie puikų Pauliaus Jankūno žaidimą ir svarbą komandai, Š. Jasikevičius minėjo jo indėlį ne tik aikštėje, bet ir rūbinėje.

„Paulius žino sistemą. Paulius pradėjo labai gerai rungtynes savo fiziškumu, aišku, kai jis išplečia aikštę dviem tritaškiais – tai irgi labai svarbu. Ką duoda Edgaras, Artūras ir Paulius – „Žalgirio“ dvasia ir pagalba man kaip treneriui, kad visi žaidėjai kartu eitų lyg kumštis prie tikslo. Mes turime surasti kažkokių lietuvių, kurie perims estafetę artimiausiais metais. Norėtųsi, kad išliktų branduolys ilgiau komandoje, kad jaustume atmosferą kartu“, – kalbėjo Š. Jasikevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi