Sportas

2020.01.01 23:19

Labanauską įveikęs čempionas titulo neapgynė – geriausiu smiginio pasaulyje tapo spalvingasis Wrightas

LRT.lt 2020.01.01 23:19

Geriausias pagal reitingą pasaulio smiginio žaidėjas Michaelas van Gerwenas nesugebėjo apginti savo čempiono titulo. Įspūdingame finale Londone trečiadienį pirmą kartą pasaulio geriausiuoju tapo 49 metų škotas Peteris Wrightas, laimėjęs 2020 metų PDC pasaulio čempionatą.

Septintasis pagal reitingą prieš turnyrą buvęs P. Wrightas galėjo užbaigti savo pasirodymą jau pirmojoje kovoje su filipiniečiu Noeliu Malicdemu. Vėliau škotas įveikė japoną Seigo Asada, olandą Jeffrey de Zwaaną, anglą Luke`ą Humphriesą bei velsietę Gerwyną Price`ą.

Finalą laimėjęs P. Wrightas po šio turnyro pasaulio reitinge kils į sau rekordinę antrąją vietą, o už pergalę susižėrė 500 tūkst. svarų sterlingų.

Įdomu, kad iki šios kovos P. Wrightas olandui M. van Gerwinui įvairiuose PDC turnyruose buvo pralaimėjęs net 9 kovas finaluose.

Vienas tokių finalų vyko 2014 metais pasaulio čempionate, kuriame MVG pirmą kartą tapo čempionu. Vėliau olandas laimėjo dar du titulus 2017 ir 2019 metais.

Šiame turnyre iki finalo M. van Gerwenas buvo pralaimėjęs tik 6 setus, du iš jų – ketvirtfinalyje prieš Lietuvos atstovą Darių Labanauską. Olandui atiteko 200 tūkst. svarų sterlingų.

Finalinėje kovoje sportininkai iš viso 27 kartus metė maksimumą (MVG – 16 sykių, P. Wrightas – 11), trijų metimų vidurkis buvo kone identiškas (MVG – 102,88 tšk., P. Wrighto – 102,79), tačiau nugalėtoją lėmė dvigubi metimai. Pasaulio čempionas šiame finale prametė labai daug paprastų dvigubų metimų, jo taiklumas siekė tik 40 proc. (18/45), kai P. Wrighto – 53,33 proc. (24/45).

Dvikovos aprašymas:

Kovą kur kas geriau pradėjo škotas P. Wrightas, nors pirmajame sete jis ir pralaimėjo partiją, kurią pradėjo pirmasis. Kur kas didesniu vidurkiu taškus rinkęs škotas turėjo daugiau metimų į dvigubus sektorius ir taip laimėjo pirmuosius du setus. Antrajame sete P. Wrighto trijų metimų vidurkis siekė 109,11 tšk., o olando – 97,73.

Tai buvo pirmasis kartas šiame čempionate, kai M. van Gerwenas atsiliko 0:2, iki finalo jis iš viso buvo pralaimėjęs tik 6 setus.

Tačiau jau trečiajame sete MVG pakėlė savo žaidimą į įspūdingą lygį (vidurkis 121,86), o tai P. Wrightą labai išmušė iš vėžių ir škotas sete metė tik 85,31 tšk. vidurkiu. Olandas šventė sausą pergalę sete ir sušvelnino bendrą skirtumą.

Ketvirtajame sete ir vėl didesniu vidurkiu metė MVG, tačiau jo varžovas vis atsakydavo sėkmingomis serijomis. Nors per šį setą olandas net triskart metė 180, tačiau galiausiai viskas sprendėsi penktoje partijoje, kurią P. Wrightas galėjo laimėti metimu į D20. Škotas nepataikė, o pasaulio čempionas uždarė likusius 25 taškus ir išlygino bendrą rezultatą – 2:2.

Trečioje penktojo seto partijoje MVG net dukart iš eilės nesugebėjo uždaryti 32, atiduodamas partiją savo varžovui. Prieš tai P. Wrightas laimėjo partiją net septynis sykius pataikydamas į T20 ir taip škotas „paėmė“ dar vieną setą, dar kartą išsiverždamas į priekį.

Galingą žaidimą šeštajame sete pratęsęs P. Wrightas išsiveržė į priekį 2:0, o trečiojoje partijoje MVG nesugebėjo uždaryti 40 taškų, taip leisdamas škotui sausai laimėti seriją ir išsiveržti į priekį dvigubai – 4:2. Šeštajame sete P. Wrighto vidurkis buvo 109,98, o olando – vos 85,08.

Septintasis setas buvo itin aukšto lygio. Nors P. Wrightas metė 109,11 tšk. vidurkiu, MVG vidurkis buvo net 121,84, tad olandas užtikrintai laimėjo setą, sušvelnindamas rezultatą. Tiesa, M. van Gerweną turėjo itin neraminti jo metimai į dvigubus sektorius – iki šios akimirkos jis buvo pataikęs tik 13 iš 33 tokių metimų.

Aštuntajame sete varžovai žaidė apylygiai iki pat paskutinių metimų, kai MVG liko 72 taškai, jis pataikė dukart po 16, tačiau ir vėl neuždarė D20. P. Wrightas ramiai užsidarė 50 taškų ir dar kartą išsiveržė į priekį dviem taškais – 5:3. Po 8 setų škoto dvigubų metimų statistika siekė įspūdingus 62 proc.

Devintajame sete M. van Gerwenas ir vėl parodė prastą žaidimą, kai trečioje partijoje nesugebėjo uždaryti, turėdamas dvi strėlytes metimui į D8. Sete pirmaudamas 2:1 škotas nesugebėjo uždaryti 20 taškų, taip leisdamas pasaulio čempionui sugrąžinti intrigą. M. van Gerwenas išlygino seto rezultatą 2:2, turėjo puikią progą uždaryti setą, tačiau ir vėl metė pro šalį svarbiausius dvigubus. P. Wrightas uždarė 70 taškų ir jau užuodė čempiono titulą – 6:3.

Dešimtajame sete pirmąją partiją laimėjo P. Wrightas, tačiau antroje M. van Gerwenas buvo per vieną metimą nuo 9 strėlyčių partijos. Tiesa, dešimtuoju metimu olandas partiją užbaigė, tačiau kitoje partijoje atidavė tašką škotui, kuris pirmasis pradėjo ketvirtąją seto partiją. Sutrikęs pasaulio čempionas jau nesugebėjo atstatyti intrigos ir P. Wrightas tapo geriausiu pasaulyje.