Sportas

2019.12.16 07:07

Sensaciją smiginio pasaulyje sukūręs Labanauskas: jaučiau, kaip nuo adrenalino raudonuoja ausys

Paulius Cubera, LRT.lt2019.12.16 07:07

Geriausias Lietuvos smiginio žaidėjas Darius Labanauskas sekmadienį Londone vykstančiame pasaulio čempionate sukūrė didžiausią turnyro sensaciją, kai antrajame rate 3:1 įveikė 9-ąjį pagal skirstymą Ianą White`ą. Tarp 32 geriausių pasaulio smiginio žaidėjų patekęs lietuvis atskleidė, kad kovoje jautė didelę įtampą.

Tai antras kartas iš eilės, kai lietuvis D. Labanauskas pasaulio čempionate įveikia du pirmuosius varžovus. Pernai jis antroje kovoje įveikė penkis kartus pasaulio čempioną olandą Raymondą van Berneveldą. Tiesa, paklaustas, ar dabartinė pergalė yra didžiausia jo karjeroje, lietuvis susimąsto ir teigia, kad šįkart įveiktas I. White`as yra kur kas pajėgesnis žaidėjas šiuo metu, nei tada buvo olandas.

„Jeigu kalbant pagal žaidėjo lygį ir vietą reitinge – taip. Dėmesio pernai buvo ženkliai daugiau, kai įveikiau buvusį pasaulio čempioną. Bet jis buvo ženkliai silpnesnis už I. White`ą, ten buvo likusi labiau pavardė“, – LRT.lt po pergalės sakė D. Labanauskas.

Londone viešintis lietuvis teigė, kad po sekmadienio laimėjimo sulaukė daug dėmesio, dalijo interviu ir nustebo, pamatęs žinučių „messenger“ programėlėje skaičių: „Daviau interviu BBC, olandų televizijai – tris interviu. Be to, pirmą kartą mačiau, kad „messenger“ būtų daugiau nei 99 žinutės. Sulaukiau sveikinimų ir iš žaidėjų. Tiesa, pernai to dėmesio buvo dar daugiau.“

Sunku suvokti pasiekimą

LRT.lt po pergalės susisiekus su D. Labanausku, šis pripažino, kad dar ne visai suvokia, ką padarė. Laiko tam bus, nes kita lietuvio kova pasaulio čempionate bus tik po savaitės, sekmadienį (gruodžio 22 d.).

– Ką jums reiškia ši pergalė?

– Dar truputį sunku susivokti, aišku, labai patenkintas esu. Reikia kelių dienų suvokti. Reiškia man labai daug, nes antri metai, kaip aš turiu vadinamąją turo kortą, dviejų metų kontraktą. Yra einamasis reitingas, taškai dedasi į reitingą, jeigu žaidėjas neišsaugo turo kortos, reikia iš naujo eiti kvalifikaciją.

– Prieš kovą varžovas buvo laikomas aiškiu favoritu. Jums toks statusas labiau padeda ar trukdo?

– Man asmeniškai yra lengviau, kai varžovas yra favoritas. Jeigu tu jo neįveiki – tai normalus rezultatas. Man smagiau žaisti tada. Jis reitinge devintas.

– Pirmasis setas buvo nervingas, nė vienas nežaidėte geriausio smiginio, tačiau varžovas įsibėgėjo pirmasis ir ilgą laiką atrodė pranašesnis. Kada supratote, kad esate lygus ir galite kautis dėl pergalės?

– Visuose statistiniuose rodikliuose jis buvo geresnis, išskyrus lemiamą rezultatą. Aš buvau geresnis gal 3–4 metimuose, jis daug taškų prametė dvigubais. Aš tuo pačiu metu pramečiau taškų, bet pataikiau dvigubus. Kai jis gerai žaidė, man pavyko likti šalia. Paskutiniame sete jau jaučiau, kad jis pradėjo prametinėti.

Ypač būna sunku, kai varžovas sunkiau įmeta ir tada atrodo, reikia nedaug, bet neįmeti. Man gal buvo lengviau, nes žinojau, su kuo žaisiu, o jis ilgai nežinojo.

– Ar teisingai atrodo, kad paskutiniuose metimuose varžovas jau suprato, kad viskas baigta ir nelabai stengėsi.

– Buvau tiek susikoncentravęs, kad net nepastebėjau, kad jis jau meta ne taip. Man pačiam prieš du paskutinius metimus adrenalinas taip sukilo, kad jaučiau kaip ausys raudonuoja man pačiam. Jeigu būtume nuėję į lemiamą setą – tikriausiai, kad būtų dar sunkiau.

– Jums tai antri metai aukščiausioje scenoje, ar yra kažkiek lengviau dėl to, kad pažįstate, kur esate?

– Žinoma, aš visus metus galėjau būti tarp profesionalų. Pernai labiau jaučiau triukšmą, ypač kai žaidžia su Matthew Edgaru, tuo pačiu varžovua, kaip šiemet pirmoje kovoje. Šį sezoną man kur kas lengviau, nes visą sezoną praleidau tarp profesionalų. Pernai tokios galimybės neturėjau, nes neturėjau kontrakto. Šiemet jau žinojau žmones, kas ką gali. Tikrai lengviau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.