Sportas

2019.08.23 08:00

Problemas atakoje akcentavęs Jankauskas į atsakomąjį mačą žiūri pozityviai: visi šansai dar mūsų rankose

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2019.08.23 08:00

Pirmosiose Europos lygos atrankos atkrintamųjų etapo rungtynėse Marijampolėje šeimininkai „Sūduva“ ilgą laiką vargo, tačiau galų gale pasiekė vieną iš savo tikslų – išlaikė vartus sausus ir viltį parašyti Lietuvos futbolo istoriją išsaugojo iki kitos savaitės – dvikova su Vengrijos čempionais Budapešto „Ferencvaros“ stipresnės komandos neišaiškino ir akistata baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

„Sūduvos“ vyrai rungtynėse startavo ganėtinai pozityviai, tačiau vėliau vis tvirčiau jaustis ant ARVI arenos vejos pradėjo ir svečiai iš Vengrijos. Tiesa, lengva tvarkytis su sūduviečių gynyba jiems nebuvo – vengrai dažnai rezgė ilgas pozicines atakas, įvykių neforsavo, o su savo užduotimis gana sėkmingai tvarkėsi kiek atsinaujinusi marijampoliečių gynybos linija.

Į sau įprastą atakuojančio saugo vietą grįžo kairiame gynybos krašte pastaruoju metu skyles kamšęs Ovidijus Verbickas, į jo poziciją pasislinko Aleksandaras Živanovičius, o pastarąjį centro gynėjo rolėje pakeitė ne itin reguliariai šiame sezone žaidžiantis Ivanas Hladikas.

Nepaisant visų minėtų aplinkybių, komandos gynybą viso sezono metu cementuojantis ekipos kapitonas Algis Jankauskas pasakojo, jog sulaukė tokio varžovų pasirodymo, koks ir buvo planuotas prieš rungtynes.

„Tikėjomės sunkių rungtynių, jos daug ką lemia, žinojome, kokia jų kaina. Priešininkas tikrai aukštos kvalifikacijos su gerais žaidėjais. Žaidžiant namie įvarčio kaina mums buvo labai didelė, – aiškino komandos veteranas.

Gal dėl to ir matėsi šioks toks komandos susikaustymas, daug dėmesio skyrėme gynybai, sunkiai išėjome į atakas. Bet svarbiausias tikslas buvo išlaikyti vartus sausus, o atakoje tiesiog nesužaidėme“.

LRT.lt paprašytas „Ferencvaros“ palyginti su anksčiau sutiktais varžovais iš Serbijos bei Izraelio kapitonas sakė, jog palyginti skirtingų stilių komandas nėra lengva.

„Iš tikrųjų tai nenorėčiau komandų lyginti. Tiek serbų, tiek Izraelio, tiek ir Vengrijos futbolo mokyklos yra skirtingos. Matosi, kad šį kartą komanda techniška, stengėsi išnaudoti erdves už mūsų gynėjų nugarų, gynėmės kiek giliai bet gal dėl to jiems ir nesuteikėme daug erdvių“, – svarstė A. Jankauskas.

Kalbėdamas apie pasikeitusią gynybos liniją ir tai, kaip sekėsi jai rasti bendrą kalbą, A. Jankauskas teigė didelių problemų tame neįžvelgęs.

„Nepasakyčiau, kad buvo sunku prisitaikyti. Kartu esame jau ne vienerius metus, gal tik Ivanas Hladikas prisijungė kiek vėliau, o šiaip mūsų gynybos linija yra susižaidusi, gerai žinome vienas kitą, tad kažko sunkaus nebuvo“, – ramiai aiškino vilnietis.

Marijampolės komanda ketvirtadienio akistatoje rungtyniavo kiek neįprastu centro saugų trio, kurį sudarė Giedrius Matulevičius, Ovidijus Verbickas ir naujokas iš Brazilijos Renanas Oliveira.

A. Jankauskas svarstė, jog nedidelis trijulės žaidimo laikas kartu galėjo turėti įtakos tam, kad „Sūduva“ turėjo didelių sunkumų regzdama savo atakas.

„Mums išėjimas iš gynybos į ataką buvo labai sunkus. Nesakau, kad tie žaidėjai blogesni už kitus, bet pavyzdžiui Renanui tai buvo pirmos oficialios rungtynės startinėje sudėtyje, tai kažkiek atsiliepė, kad neturėjome Pauliaus Golubicko ar Jovano Čadženovičiaus, su kuriais jau esame susižaidę.

Bet tikrai manau, kad visi žaidėjai atidavė visas jėgas. Išsaugojome gerus šansus ir kitą savaitę bandysime jais pasinaudoti”, – į kito ketvirtadienio akistatą Budapešte jau žvalgėsi komandos kapitonas.

Jis taip pat nebuvo linkęs gręžiotis atgal ir svarstyti, kiek tokiose rungtynėse būtų padėjęs pelnytas įvartis – rezultatas, A. Jankausko nuomone, ir be to nebuvo neigiamas.

„Dabar galime galvoti ką norime – pritrūko vieno įvarčio, dviejų ar trijų, Dievas parodys, ar čia jų pritrūko, gal net ne Dievas, o laikas. Visi šansai dar mūsų rankose. Svarbiausia, kad nepraleidome įvarčio, nes jei būtume praleidę – jis būtų dvigubos vertės, tai tas nuteikia pozityviai“, – teigė 36-erių metų futbolininkas.

Iki istorinių Marijampolei ir visai Lietuvai klubinio futbolo aukštumų „Sūduvai“ lieka 90 (pratęsimo ar baudinių serijos atveju – 120) minučių, o ar tas aukštumas marijampoliečiai pasieks, sužinosime jau kitą ketvirtadienį.