Naujienų srautas

Sportas2019.08.22 07:40

Lietuvos diskgolfo rinktinė puikiai startavo pasaulio diskgolfo komandų čempionate

LRT.lt 2019.08.22 07:40

Rugpjūčio 21 dieną Estijoje, Alataguse rajone įsikūrusiame Metaguse diskgolfo aikštyne prasidėjo 3-iasis Pasaulio Komandų Diskgolfo Čempionatas. Jame varžosi 17 šalių rinktinės, tarp jų – ir pirmą kartą šiame čempionate dalyvaujanti Lietuvos komanda, skelbiama discgolf.lt pranešime spaudai.

Komandų čempionatas individualioje sporto šakoje ypatingas tuo, kad čia varžosi ne atskiri žaidėjai, bet žaidžia rinktinė prieš rintinę. Kiekviena komanda susideda iš 6 žaidėjų – 3 atviro diviziono atstovai, ir po vieną moterį, 18 metų ar jaunesnį jaunimo atstovą, bei 40+ amžiaus sportininką. Lietuvos rintinę sudaro: Linas Strelkauskas, ką tik pirmą kartą tapęs Lietuvos čempionu; daugkartinis Lietuvos čempionas Gabrielius Gricius; Miroslavas Jurgelevičius; praėjusį savaitgalį eilinį kartą apgynusi Lietuvos čempionės vardą Mireta Jurgelevičiūtė; taip pat Lietuvos čempionais savo amžiaus grupėse tapę Motiejus Navickas (jaunimo atstovas) ir Raimondas Mikalkėnas (40+ amžiaus grupė).

Pirma čempionato diena prasidėjo grupės varžybomis. Kiekvienas rinktinių mačas susideda iš keturių atskirų kovų – du žaidėjai žaidžia vienas prieš vieną, o kitos dvi kovos vyksta porų formatu. Kiekvienam mačui poros ir vienetų žaidėjai keičiami pagal iš anksto numatytą varžybų formatą. Pergalė kiekviename mače atneša 2 taškus rinktinei, o lygiosios – vieną. Kiekvienas taškas labai svarbus, nes užimama vieta grupėje nustatoma ne pagal laimėjimus prieš vieną ar kitą komandą, bet pagal bendrą surinktų taškų skaičių.

Lietuvos rinktinė, kuri čempionate buvo ranguota paskutiniu 17 numeriu, pateko į pajėgiausią ir didžiausią grupę. Mūsiškiams teko žaisti net keturis mačus per vieną dieną. Pirmas varžovas buvo labai pajėgi šeimininkų estų komanda. Lietuvai pavyko iškovoti tik vieną tašką iš 8 galimų – L.Strelkauskas savo vienetų mačą sužaidė lygiosiomis su „antruoju disku“ Estijos rinktinėje S.Isupu. Kitos dvikovos baigėsi estų pergalėmis. Rezultatas – 1:7. Antras varžovas buvo aukščiausią rangą čempionate turinti JAV rinktinė. Lietuviai nepaisė diskgolfo gimtinės autoritetų, ir sugebėjo laimėti dvi iš keturių dvikovų. Pergalės buvo pasiektos porų varžybose – G.Gricius su R.Mikalkėnu įveikė K.Giovannini ir P.Wrighto porą, o L.Strelkauskas su jaunuoju M.Navicku nugalėjo J.Birminghamą ir C.Ahrensą. Trečias varžovas buvo Kroatijos komanda, kurios reitingas tarp visų rinktinių buvo 13. Buvo tikimasi realiausios pergalės. Tačiau vėl teko tenkintis lygiosiomis 4:4. Mūsų rinktinei taškus vėl pelnė poros - G.Gricius su M.Jurgelevičiumi nugalėjo A.Sudžukovičiaus ir M.Mesaričiaus porą, o L.Strelkauskas su M.Jurgelevičiūte laimėjo prieš D.Pajtako/N.Durako dvejetą.

Likus paskutiniam mačui prieš labai stiprią Prancūzijos rinktinę vis dar ruseno viltis pakilti į trečią vietą grupėje, kuri garantavo patekimą į TOP12 komandų kovas. Lietuva turėjo 9 taškus, ir rikiavosi už JAV rinktinės, turėjusios 12 taškų. Amerikiečių laukė dvikova su visus varžovus iki tols vienodu rezultatu 7:1 parklupdžiusia Estijos komanda. Lietuvos vyrai savo mačus baigė pirmesni, ir iš jų tik L.Stelkauskas su R.Mikalkėnu sugebėjo parsinešti pergalę ir du taškus. Visi nekantriai laukė M.Jurgelevičiūtės rezultato ir Estų sėkmės prie JAV komandą. Mireta moterų varžybose paskutiniu taikliu metimu išplėšė lygiąsias prieš prancūzę A.L.Lucas, ir, kaip pasirodė vėliau, iškovojo auksinį tašką Lietuvai. Estijos rinktinė sutriuškino JAV 8:0, ir Lietuva pagal taškus pavijo diskgolfo gimtinės atstovus – Lietuva ir JAV – po 12 taškų! Tarpusavio dvikova taip pat buvo pasibaigusi lygiosiomis, taigi teko skaityti reglamentą apie papildomus kriterijus. Ir jie buvo palankūs Lietuvos komandai – aukštesnę vietą užima komanda, surinkusi daugiau taškų porų varžybose. Lietuva net 10 iš 12 taškų būtent taip ir pelnė.

Lietuvos komanda, jau sukūrusi pirmą čempionato sensaciją, ketvirtadienį stos į tolimesnę kovą dėl medalių. Antrame etape TOP12 komandų suskirstytos į 4 grupes po 3 komandas. Lietuvai teks grumtis su Austrija ir viena pajėgiausių čempionate Vokietijos rinktine. Su Austrais varžybos prasidės 10 val., o su Vokietija – 14:30.

Kitas grupes sudarys: Estija, Slovakija, D.Britanija; Čekija, Prancūzija, Ispanija; Suomija, N.Zelandija, Kanada.

Dvi geriausios kiekvienos grupės komandos pateks į ketvirtfinalį, o trečias vietas užėmusios žais dėl 9-12 vietų. Likusios 5 rinktinės – JAV, Rusija, Latvija, Kroatija ir Australija – varžysis grupėje dėl 13-17 vietų.

Po pirmos dienos kovų čempionato favoritais laikomi ko gero pajėgiausią sudėtį turinti Suomijos rinktinė, ir labai užtikrintai žaidžiantys šeimininkai estai.

Pirmąją dieną Lietuvos komandos kapitonas G.Gricius įvertino taip: „Esame labai patenkinti savo pasirodymu pirmąją čempionato dieną. Komanda labai vieningai žaidė visą dieną, ir kantriai kovojo dėl kiekvieno taško. Puikiai suprantame kad toliau laukia labai pajėgūs varžovai, bet mėgausimės žaidimu ir tikiu kad dar pasieksime pergalių“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi