Naujienų srautas

Sportas2019.08.14 08:45

Buvimu Lietuvoje besimėgaujanti Rose Namajunas: man daug reiškia lietuvių palaikymas

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.08.14 08:45

„Žalgirio“ arenoje pirmadienio vakarą susirinkę daugiau nei 7000 krepšinio sirgalių plojimų negailėjo ne tik Lietuvos rinktinės žaidėjams, stojusiems į kovą su serbais, bet ir arenos vaizdo kube parodytai lietuvių kilmės UFC kovotojai Rose Namajunas.

Parketinėse vietose su motina Jolita ir broliu Nojumi įsitaisiusi amerikietė kaskart sureaguodavo į sėkmingą mūsų krepšininkų žaidimo epizodą.

Rungtynių minutės pertraukėlių ar didžiosios pertraukos metu buvusi lengvo svorio UFC pasaulio čempionė iškart aplink save sugeneruodavo nedideles gerbėjų grupes – pozavo nuotraukoms, raitė autografus ar žiniasklaidos atstovams kantriai dalijo interviu.

„Taip, šiandien jau spėjau išdalinti gana nemažai interviu“, – portalo LRT.lt paklausta apie jos tėvų gimtinėje užslinkusią dėmesio laviną kukliai kalbėjo mergina.

R. Namajunas į Lietuvą atvyko pabūti su savo giminaičiais, Kaune gyvenančia močiute. Be to, netrukus laukia pusbrolio vestuvės, kuriose Rose dalyvaus kartu su broliu bei mama Jolita. Kaip teigė pati kovotoja, sugrįžimas į Lietuvą – visuomet smagus.

„Šaunu vėl būti Lietuvoje. Čia lankausi jau nuo senų laikų ir esu buvusi kokius keturis kartus“, – tvirtino R. Namajunas.

Nors interviu portalui LRT.lt metu R. Namajunas bendravo anglų kalba, mergina puikiai supranta lietuviškai ir geba palaikyti pokalbį. Žinoma, JAV gimusiai ir gyvenančiai sportininkei mintis lengviau reikšti angliškai, tačiau, pačios pašnekovės teigimu, buvimas protėvių žemėje privers gerokai intensyviau dirbti smegenis.

„Gyvenant JAV, nėra lengva išlaikyti lietuvių kalbos žinias, nes lietuvių kalbos mano aplinkoje yra mažai. Visgi kaskart sugrįžusi priverčiu dirbti savo smegenis ir bandau atgaminti primirštas kalbos žinias. Smegenys šiek tiek perkaista, bet viskas šaunu“, – šypsojosi R. Namajunas.

Mišrių kovos menų (MMA) sporto šakos karjerą lietuvių kilmės amerikietė pradėjo dar būdama 18-os. Atkakliu varžovų spaudimu ir stipriais smūgiais pasižyminti kovotoja garsiai kalba apie savo lietuvišką kilmę ir ją nuolat primena savo talento gerbėjams.

Vien socialiniame tinkle „Instagram“ oficialią R. Namajunas paskyrą seka daugiau nei 1,3 mln. žmonių. Jiems prieš kelias dienas sportininkė nepamiršo paskelbti, jog keliauja į Lietuvą aplankyti savo giminaičių. Po nuotrauka iš lėktuvo, skrendančio Lietuvos link, sportininkė prirašė: „Esame pakeliui į Lietuvą. Nemačiau savo močiutės jau šešerius metus!“

„Man daug reiškia, jog galiu būti Lietuvos ambasadore visame pasaulyje. Smagu būti šalies patriote ir užkrėsti kitus meile šaliai. Man daug reiškia lietuvių palaikymas. Smagu, kad žmonės džiaugiasi manimi ir mano pasiekimais“, – aiškino R. Namajunas.

„Žinoma, kad didžiuojuosi būdama lietuvė. Kodėl turėtų būti priešingai? Yra daug kuo didžiuotis – turime aukšto lygio krepšinį, skanų maistą, gražius žmones. Čia viskas taip šaunu“, – kalbą apie buvimą lietuve tęsė sportininkė.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rungtynėse, užklupta daugybės gerbėjų bei žiniasklaidos atstovų, R. Namajunas pati prisiminė, jog mokykloje žaidė krepšinį.

„Žinoma, esu krepšinio sirgalė. Užsiėmiau šia sporto šaka mokykloje. Žaidžiau įžaidėjo pozicijoje, kartais būdavau ir puolėja. Jeigu esi lietuvis, nelabai turi kito pasirinkimo“, – juokėsi R. Namajunas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi