2019.07.21 13:51

Dramatiškame pasaulio čempionato finale Danas Rapšys liko per plauką nuo medalio

papildyta 16.10
LRT.lt2019.07.21 13:51

Gvangdžou (Pietų Korėja) mieste vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate mūsų šalies atstovas Danas Rapšys neiškovojo medalio 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje. Panevėžietis liko per plauką nuo nugalėtojų pakylos ir užėmė ketvirtąją vietą.

Po pirmųjų 50 m distancijoje D. Rapšys buvo pirmas. Tiesa, kiek vėliau distancijoje lietuvis atsiliko nuo lyderių ir po pirmosios rungties dalies buvo trečias. Po 300 m lietuvis vėl pakilo ir plaukė antras.

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate ne nugalėtojas, bet labai arti pergalės – Danas Rapšys

Visgi finišo tiesiojoje panevėžietį aplenkė šalia plaukę konkurentai ir D. Rapšys liko be medalio.

Mūsų šalies atstovas distanciją įveikė per 3:43,50 min.

„Sunku dabar pasakyti, nors laikas neprastas. Atidaviau, ką galėjau. Ketvirta vieta. Šiek tiek liūdna, kad nepavyko užimti prizinės. Reiktų pakalbėti su trenere. Noriu padėkoti visiems, kurie už mane serga, tai tikrai jaučiasi ir man labai padeda. Plaukiu ne dėl savęs“, – iškart po finalo kalbėjo lietuvis.

„Dabar svarbiausia bus atsigauti fiziškai, nes jeigu pateksiu į finalą, teks plaukti tris kartus per dvi dienas. Tad svarbiausia dabar bus atstatyti jėgas“, – tvirtino plaukikas.

Paklaustas, ar baseine finale padarė viską, D. Rapšys sutriko, bet patvirtino, kad geriau negalėjo: „Manau, kad padariau viską. Jaučiuosi lyg negyvas. Nežinau... niekas nežino..."

Pirmas distanciją įveikė varžybų favoritas kinas Sunas Yangas, finišavęs per 3:42,44 min. Antrąją vietą užėmė Mackas Hortonas (3:43,17 min), trečias – italas Gabriele Detti (3:43,23 min).

Iki trečiosios vietos D. Rapšiui pritrūko vos 0,27 sek.

Geriausias D. Rapšio sezono rezultatas 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje yra ir Lietuvos rekordas – 3:43,36 min. Tiesa, su tokiu rezultatų šeštadienį D. Rapšys vis tiek būtų likęs be medalio.

D. Rapšys ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku startavo 400 m laisvuoju stiliumi rungties atrankoje ir, distanciją įveikęs per 3:44,31 min, antru rezultatu pateko į finalą.

Panevėžietis nusileido tik vienam iš rungties favoritų – kinui Sun Yangui, kuris užfiksavo 3:44,10 min laiką ir buvo vos 0,21 sek. greitesnis už D. Rapšį.

Vakarinėje plaukimo varžybų sesijoje Gvangdžou baseine pasirodė ir A. Šidlauskas, kuris startavo 100 m plaukimo krūtine rungties pusfinalyje.

Lietuvis distanciją įveikė per 59,66 sek. bei dar kartą Pietų Korėjoje vykstančiose varžybose pagerino asmeninį sezono rezultatą. Tiesa, pirmajame pusfinalio plaukime A. Šidlauskas užėmė tik 6-ąją vietą iš 8 dalyvių ir į finalą nepateko.

Sekmadienį ryte Lietuvos laiku plaukikas atrankoje pagerino savo geriausią sezono rezultatą 59,75 sek. ir pačiupo paskutinį, 16-ą, bilietą į pusfinalį.