Naujienų srautas

Sportas2019.06.13 10:00

Vos prieš metus už milijoną sutvarkytų futbolo aikščių būklė – nyki

Vilniaus miesto savivaldybė prieš metus investavo per milijoną eurų ir sutvarkė dešimt futbolo aikštelių prie įvairių Vilniaus mokyklų. LRT RADIJAS nusprendė patikrinti, kaip šios aikštės atrodo dabar ir pamatė, kad jų būklė – nyki.

Visose dešimt aikščių buvo įrengta nauja žolės danga, išasfaltuoti bėgimo takai aplink aikštes, įrengtas apšvietimas. Tačiau praėjus metams sunku įsivaizduoti, kad ant tokios neprižiūrėtos žolės vaikai galėtų žaisti futbolą.

Dešimties mokyklų aikštynų projektas savivaldybei kainavo per 1 milijoną eurų. Kaip rašoma praėjusių metų spalį išplatintame savivaldybės pranešime žiniasklaidai, žolės atnaujinimui savivaldybė skyrė 300 tūkst. eurų, dar per 500 tūkst. eurų prireikė aplink stadionus esančių bėgimo takų atnaujinimui. Kad stadionuose būtų galima žaisti ne tik dieną, bet ir vakarais, aikštynus nuspręsta apšviesti ar atnaujinti seną apšvietimą. Šiems darbams buvo skirta apie 280 tūkst. eurų: įrengti nauji apšvietimo stulpai, nutiesti nauji kabeliai.

LRT RADIJO žurnalistė Gražvyda Grigaitė aplankė tris iš dešimties šių aikštynų – prie Taikos progimnazijos, Žemynos progimnazijos ir Radvilų progimnazijos.

Visuose situacija panaši – aikštėje didžiuliai žolės plotai yra neprižiūrimi ir tiesiog nudžiūvę, žolė seniai nemačiusi vandens. Kitose aikštelėse trūksta vartų tinklo, o ir bėgimo takų asfaltas neatrodo kokybiškas.

Žurnalistė ne tik apžiūrėjo aikštynus, bet ir klausė vietoje sutiktų žmonių nuomonės apie stadionų priežiūrą. Šie sakė, kad žolė nėra laistoma.

„Savivaldybė aikštynus atnaujino, atsėjo žolę, kai kur naują pasėjo. Toliau mokyklos administracija turi rūpintis. Kaip rūpinasi klasėmis, taip turi rūpintis ir sporto objektais. Ko gero, tų mokyklų direktoriams sporto reikalai rūpi mažiau. Važiuojame ir žiūrime, kokia tvarka aikštelėse“, – radijo laidoje „Lietuvos diena“ teigė Vilniaus savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Evaldas Martinka.

Portalo LRT.lt fotografas Edvardas Blaževič nufotografavo visus tris aplankytus aikštynus. Jų būklę ir tinkamumą žaisti futbolą galite įvertinti patys.

Futbolo aikštynai buvo atnaujinti prie Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos, Šv. Kristoforo, Vilniaus Žemynos, Radvilų, Emilijos Pliaterytės, Taikos ir Jeruzalės progimnazijų, taip pat Salininkų, Žaros ir Minties gimnazijų teritorijose. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi