Pasaulyje

2015.02.12 21:37

B. Obama davė nurodymą vykdyti kibernetines atakas prieš Iraną

ELTA2015.02.12 21:37

JAV prezidentas Barackas Obama davė nurodymą vykdyti slaptas kibernetines atakas prieš Irano urano sodrinimo gamyklas, skelbia „New York Times“. 

JAV prezidentas Barackas Obama davė nurodymą vykdyti slaptas kibernetines atakas prieš Irano urano sodrinimo gamyklas, skelbia „New York Times“.

B. Obama net po to, kai buvo išaiškinti kompiuterių virusai, naudojami kibernetinėse atakose, nusprendė paspartinti programą, kurią pradėjo George‘o W. Busho administracija ir kuri buvo užkoduota pavadinimu „Olympic Games“.

„Olympic Games“ yra bendra JAV ir Izraelio kampanija, kuria siekiama sutrukdyti Irano branduolinei programai. Vykdant kibernetines atakas naudojamasi dvigubai sudėtingesniu interneto kirminu nei „Stuxnet“, rašoma pranešime.

Po to, kai buvo pranešta, kad nežinoma, kiek iraniečiai žino apie operaciją, ir pateikti įrodymai, kad tai vis dar kelia sumaištį, B. Obama nusprendė tęsti kampaniją.

Per paskutiniąsias kibernetines atakas prieš Irano urano sodrinimo gamyklą „Natanz“ laikinai buvo sustabdyta beveik 1 tūkst. iš 5 tūkst. centrifugų veikla.

Pirmaisiais prezidentavimo mėnesiais B. Obamos sprendimas suintensyvinti atakas žymi Amerikos kibernetinių ginklų naudojimo pradžią, kuris padarė fizinės žalos Irano „Natanz“ gamyklai, teigiama pranešime.

„New York Times“ paskelbtą pranešimą sudarė korespondentas Davidas Sangeris, kuris rėmėsi interviu su anoniminiais žvalgybos šaltiniais, susijusiais su slapta programa, informavo „The Atlantic Wire“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt