Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos pajėgos nutraukė antiteroristinę operaciją Slovjanske

Ukrainos vyriausybinių dalinių operacija prieš prorusiškus separatistus prie Slovjansko šalies Rytuose, anot žiniasklaidos, nutraukta.  

Ukrainos vyriausybinių dalinių operacija prieš prorusiškus separatistus prie Slovjansko šalies Rytuose, anot žiniasklaidos, nutraukta.

To priežastis – didėjantis susirūpinimas, kad Rusijos pajėgos peržengs bendrą sieną, laikraštis „Kijev Post“ ketvirtadienį citavo vyriausybės šaltinius. Slovjanske darytose nuotraukose tariamai matyti, kaip Maskvai lojalūs uniformuoti asmenys vėl stato kontrolės postus.

Anot duomenų, mieste patruliuoja prorusiškos pajėgos. Pranešama, kad per antiteroristinę operaciją žuvo mažiausiai penki žmonės.

Rusija griežtai sukritikavo karinę operaciją prieš „taikius gyventojus“.

Rusijos atsakas į Ukrainos karinę operaciją 

Rusijos ginkluotosios pajėgos, pasak gynybos ministro Sergejaus Šoigu, pasienyje su Ukraina pradės naujus manevrus. Tai esą bus atsakas į Ukrainos karinę operaciją šalies Rytuose.

Rusija dėl Ukrainos karinių veiksmų ir NATO manevrų Rytų Europoje priversta taip reaguoti, rusų naujienų agentūra „Interfax“ ketvirtadienį citavo ministrą.

Ukrainos kariai ketvirtadienį Rytų Ukrainos Slovjansko mieste ėmėsi veiksmų prieš prorusiškas pajėgas. Pranešama apie penkis žuvusius separatistus.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas giežtai sukritikavo kariuomenės akciją Slovjanske. „Jei režimas Kijeve pradėjo naudoti kariuomenę prieš gyventojus šalies viduje, tai neabejotinai yra rimtas nusikaltimas prieš savo tautą“, – sakė jis.

Ši operacija esą neabejotinai turės padarinių valdžiai Kijeve ir tarptautiniams šalies santykiams. Jis naująją vadovybę Kijeve pavadino „chunta“ ir „gauja“, neturinčia legitimumo tokiai operacijai.

„Esame priversti reaguoti į situaciją“, – ketvirtadienį S.Šoigu sakė Maskvoje susirinkusiems Rusijos žurnalistams. Prieš tai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad rytinėse Ukrainos srityse Kijevo pradėta antiteroristinė operacija „neliks be atsako“.

Pasak jo, „šiandien pasienio su Ukraina rajonuose prasidėjo bendros taktinių grupių bataljonų pratybos“. Pratybose dalyvauja Pietų ir Vakarų karinių apygardų kariai. Taip pat numatyti atskiri oro pajėgų manevrai, taikinius atakuoti mokosi lėktuvai.

Rusijos pasienyje esančio miestelio Novošachtinsko gyventojai nufilmavo, kaip per jį link Ukrainos pasienio juda karinė technika.

VIDEO: Rusų kariai Rusijos miestelyje Novošachtinske

VIDEO: Rusų kariai Rostove prie Dono

Prorusiškos „Donecko liaudies respublikos“ veikėjai paskelbė visuotinę mobilizaciją ir paprašė Rusijos karinės pagalbos.

S. Šoigu tikina, kad prieš prorusiškus separatistus mestos didelės Ukrainos kariuomenės pajėgos – 11 tūkst. karių, 160 tankų ir kitos technikos. Tuo tarpu separatistų pajėgas, S.Šoigu teigimu, sudaro tik 2 tūkst. žmonių ir apie 100 automatinių ginklų.

„Jėgos aiškiai nelygios. Leidimas naudoti ginklus prieš taikius savo šalies gyventojus jau duotas. Jei dabar šios karinės mašinos nesustabdysime, tai bus daug žuvusiųjų ir sužeistųjų. Situacijos normalizuoti nepadeda ir NATO karinės pratybos Lenkijos bei Baltijos šalių teritorijose. Mes priversti reaguoti į tokią situaciją“, – pareiškė Rusijos gynybos ministras.

18.45 val. Ukraina nenusileis „teroristams“

Ukrainos prezidento pareigas einantis Oleksandras Turčynovas ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalis nepasiduos, jo žodžiais, „teroristinei grėsmei“ ir paragino Rusiją nebesikišti į šalies reikalus.

„Teroristai peržengė ribą. Jie ima įkaitais ir žudo Ukrainos patriotus. Mes vėl tęsiame antiteroristinę operaciją, kuri skirta taikiems gyventojams apginti, – sakė O. Turčynovas per televiziją – Mes nesitrauksime, mes kovosime toliau“.

„Reikalaujame, kad Rusijos Federacija liautųsi kišusis į Ukrainos vidaus reikalus, nutrauktų nuolatinius grasinimus bei šantažą ir atitrauktų savo karius nuo mūsų šalies rytinės sienos“, – sakė jis.

„Rusija perėjo nuo viešų grasinimų prie demonstratyvaus karinių pajėgų koncentravimo prie rytinės (Ukrainos) sienos, – kalbėjo O. Turčynovas. Rusijos Federacija koordinuoja ir atvirai palaiko žudikus teroristus, kurie veikia su ginklu rankose mūsų šalies rytuose. Neturėdama jokio pagrindo, Rusijos vadovybė leidžia sau įžūliai kištis į Ukrainos vidaus reikalus“.

„Rusija valstybės lygmeniu palaiko terorizmą mūsų šalyje kaip tik tuo metu, kai Rusijos piliečiai nuolat kenčia nuo teroristų išpuolių savo teritorijoje. Karai, teroro aktai, regioninis separatizmas – tai žinomos Rusijos problemos, kurias dabar mėginama dirbtinai perkelti į Ukrainą“, – sakė O.Turčynovas.

„Mes reikalaujame nutraukti šantažą ir atitraukti savo kariuomenę. Mes kartu įstengsime apginti savo šalį. Su mumis teisybė, su mumis Dievas, su mumis Ukraina“, – pareiškė jis baigdamas savo kreipimąsi.

17.42 val. Kijevo valdžios veiksmai rytų Ukrainoje kelia klausimą dėl prezidento rinkimų teisėtumo, sako Rusijos prezidento atstovas

Kijevo valdžios veiksmai rytinėje Ukrainoje kelia abejonių dėl artėjančių prezidento rinkimų, ketvirtadienį pareiškė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

„Panaši įvykių eiga Ukrainoje, panašūs nusikalstami veiksmai tų, kurie yra Kijeve, pirmiausia kelia labai rimtą klausimą dėl rinkimų, kurie turi vykti gegužę, teisėtumo“, – pareiškė D. Peskovas žurnalistams.

Jis priminė, kad V. Putinas ketvirtadienį viename žiniasklaidos forume Sankt Peterburge tiksliai įvertino įvykius Ukrainoje. „Svarbiausia yra būtent ginkluotųjų pajėgų panaudojimas prieš šalies tautas“, – pareiškė jis.

15.10 val. „Dešiniojo sektoriaus“ atstovais prisistatę vyrai Slovjanske peršovė moterį

Slovjanske „Dešiniojo sektoriaus“ nariais prisistatę vyrai sužeidė moterį, pranešė Ukrainos VRM Donecko srityje vadovo pavaduotojas Andrejus Anosovas.

„Šiandien Slovjanske nežinomi vyrai įėjo į namą ir ėmė tvirtinti, kad jie yra „Dešiniojo sektoriaus„ atstovai, ėmė nesitaikydami šaudyti kambaryje“, – A. Anasovą cituoja „Unian“.

Pasak jo, namuose buvęs vyras bandė pridengti savo žmoną, kuri tuo metu buvo palėpėje. Kiaurai perėjusi kulka ją sužeidė į krutinę. Moteris nuvežta į ligoninę.

14.58 val. Ukrainos kariai pasitraukė iš patikros posto, kurį vėl užėmė separatistai

Ukrainos kariai ketvirtadienį pasitraukė iš patikros posto į šiaurę nuo rytinio Slovjansko miesto, kurį anksčiau buvo užėmę, o į jį sugrįžę prorusiški separatistai pradėjo stiprinti savo pozicijas, kraudami smėlio maišus.

Vienas naujienų agentūros „Reuters“ žurnalistas sakė, kad kariai, atvažiavę šarvuotaisiais transporteriais į patikros postą kelyje netoli Chrestyščės kaimo, pasitraukė praėjus maždaug dviem valandoms.

14.26  val. Ukrainos valdžia nevykdo įsipareigojimų nuginkluoti radikalius judėjimus ir juos įteisina, sako Rusija

Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Ukrainos vyriausybė nevykdo praeitą savaitę Ženevoje sudaryto susitarimo nuginkluoti radikalias grupuotes ir stengiasi jas įteisinti.

„Mes dalyvavome Ženevos susitikime, pasirašėme ten tam tikrus susitarimus, kurių esmė – jog abiejose pusėse reikia nuginkluoti žmones, atlaisvinti administracinius pastatus ir taip toliau. Kas vyksta? Nei (ultranacionalistinis judėjimas) „Pravyj sektor“ („Dešinysis“ arba „Teisusis sektorius“), nei jokios kitos radikalios organizacijos nenuginkluojamos; Kijeve niekas nieko neatlaisvina. Priešingai, tas grupuotes pradėjo legalizuoti“, – V. Putinas sakė Sankt Peterburge vykstančiame žiniasklaidos forume.

„Reikia eiti ne šiuo keliu, o (skatinti) dialogą tarp visų šalies gyventojų, kad ir kur jie gyventų“, – pridūrė prezidentas.

14.12 val. Rusija sako neplanuojanti įvesti savo pajėgų į Ukrainą

Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto vadovas Aleksejus Puškovas ketvirtadienį pareiškė, kad Maskva neplanuoja siųsti savo pajėgų į neramumų krečiamą Ukrainos rytinį regioną.

„Buvo (užsienio reikalų ministro) Sergejaus Lavrovo ir prezidento V. Putino pareiškimai, kad mes neketiname įvesti pajėgų į rytų Ukrainos teritoriją. Kiek žinau, jokių kitokių pareiškimų šiuo klausimu nebuvo padaryta“, – jis sakė žurnalistams.

13.54 val. Separatistai Luhanske sulaikė P. Porošenką

Ukrainos žiniasklaida praneša, kad Luhansko oro uoste prorusiški separatistai sulaikė kandidatą į Ukrainos prezidentus Petro Porošenką.

Pasak „Unian“, separatistų tikslas – neleisti kandidatui, kuris, apklausų duomenimis, yra rinkimų favoritas, susitikti su Luhansko gyventojais.

Pasak Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos, oro uostas dar nepatvirtino informacijos.

V. Putinas: Operacija Slovjanske – nusikaltimas prieš tautą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Slovjankse pradėta Ukrainos kariuomenės operacija – nusikaltimas šalies žmonių atžvilgiu.

„Jeigu iš tikrųjų dabartinis režimas Kijeve ėmė naudoti armiją prieš šalies gyventojus, tai neabejotinai labai rimtas nusikaltimas tautos atžvilgiu“, – V. Putiną cituoja „RIA Novosti“.

Rusijos prezidentas pridūrė, kad apie pastaruosius įvykius Ukrainoje sužinojo iš žiniasklaidos. Jis pareiškė, kad šie įvykiai turės labai rimtų pasekmių, tarp jų – ir tarpvalstybiniame lygmenyje

13:41 val. Slovjanske žuvo 5 teroristai, sugriauti 3 postai

Per antiteroristinę operaciją, kurią atliko Ukrainos VRM padaliniai ir Gynybos ministerija, sugriauti trys neteisėti ginkluoti postai šiaurės rytinėje Slovjansko miesto, Donecko srities dalyje.

Prie įvažiavimo į miestą separatistai pastatė iš viso septynis postus, informuoja unian.net. Kaip pranešė VRM, per susidūrimą žuvo penki teroristai. Iš antiteroristinės operacijos vykdytojų sužeistas vienas karys.

13:26 val. Šturmuojant Slovjanską žuvo 3 separatistų kovotojai

Dar vieną postą prie Slovjansko, esantį Charkovo kelyje, atakavo ukrainiečių kariuomenės pajėgos. Apie tai praneša unian.net, remdamasis Kramatorsk.info informacija.

12:29 val. Ukrainos rytinio Slovjansko miesto, kurį kontroliuoja prorusiški separatistai, prieigose ketvirtadienį buvo girdimas šaudymas ir liepsnojo vienas sukilėlių įrengtas eismo patikros postas, pranešė vienas ten esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas. Mieste, virš kurio skraidė sraigtasparnis, ginkluoti prorusiški separatistai traukėsi į gynybines pozicijas

12:26 val. Ukrainos kariai užima pozicijas prie Slovjansko

Ukrainos kariai pradėjo stiprinti savo kovines pozicijas prie separatistų užimto Slovjansko miesto Rytų Ukrainoje, rašo "„Reuters“. „Reuters“ korespondentai tvirtina matę „dešimtis“ maskuojančiomis uniformomis vilkinčių karių, kurie krovė smėlio maišus aplink šešis lengvuosius „BMD“ šarvuočius ir statė palapines. Kai kurie iš jų turi desantininkų skiriamuosius ženklus, taip pat buvo ginkluoti lengvaisiais kulkosvaidžiais ir prieštankiniais granatsvaidžiais.

11:55 val. Balandžio 23 d., maždaug 18 val. 30 min. vietos laiku du Ukrainos Nacionalinės gvardijos karinės dalies sraigtasparniai patruliavo oro erdvėje aplink Donecko srities Slovjansko miestą. Kaip UNIAN pranešė Nacionalinės gvardijos spaudos tarnyba, Raialeksandrovkos gyvenvietės rajone sraigtasparnius apšaudė nežinomi asmenys

11:04 val. Kanada pasiųs 500 stebėtojų į Ukrainą stebėti prezidento rinkimų

Kanada pasiųs 500 stebėtojų prižiūrėti gegužės 25-ąją vyksiančių prezidento rinkimų Ukrainoje, televizija CBC citavo Kanados ministrą pirmininką Stepheną Harperį, kuriuo remiasi „RIA Novosti“.

09:57 val. Mariupolyje išlaisvintas miesto tarybos pastatas

Separatistai pareiškė, kad šiąnakt atrėmė miesto tarybos šturmą Mariupolyje, yra nukentėjusiųjų, skelbia unian.net. Balandžio 24 dieną tarp trečios ir ketvirtos valandos ryto grupė nežinomų asmenų įsibrovė į užgrobtos merijos pastatą. Apie dvi dešimtys žmonių ėmė mušti miesto tarybos pastatą užgrobusius asmenis. Šie iškvietė miliciją. Atvažiavę teisėsaugininkai dalį žmonių išvežė į rajono milicijos skyrių. Žinoma, kad merijos užgrobėjų gretose nukentėjo penki asmenys. Jie patyrė įvairias traumas ir buvo išvežti į miesto ligonines.

08:57 val. Ukrainiečių kariai atrėmė užpuolikus, šie, susidūrę su ginkluotu pasipriešinimu, pabėgo

„Operatyviniais grupės „Informacinis pasipriešinimas“ duomenimis, naktį Donecko srityje įvyko eilinis ginkluotas susirėmimas. Kelios dešimtys automatiniais šautuvais ir granatsvaidžiais ginkluotų teroristų užpuolė ginklų sandėlius Artiomovske“, – socialiniame tinklalapyje parašė Karinių ir politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčiukas, informuoja unian.net.

Pirminiais duomenimis, yra sužeistųjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi