Pasaulyje

2019.02.20 16:16

Jungtinė Karalystė dar neapsisprendė, ką daryti su „Huawei“ įranga 5G tinkluose

ELTA 2019.02.20 16:16

Jungtinė Karalystė (JK) dar nepriėmė sprendimo dėl nacionalinių 5G mobiliojo ryšio tinklų saugumo politikos, pareiškė Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NCSC) vadovas Ciaranas Martinas, kilus nerimui dėl galimų „Huawei“ įrangos keliamų grėsmių saugumui.

Kalbėdamas kibernetinio saugumo konferencijoje Briuselyje, NCSC vadovas patikino, kad „Huawei“ įrangos naudojimas turi būti prižiūrimas, o vyriausybė griežtai valdo, kur gali būti naudojama „Huawei“ įranga, o kur – ne.

„Huawei“ įrangos nėra jokiuose jauriuose tinkluose, įskaitant vyriausybės tinklus. Vyriausybės tinklų įranga yra subalansuota, o ją tiekia keli tiekėjai“, – sakė C. Martinas ir pridūrė, kad vyriausybės sprendimas dėl 5G ryšio saugumo politikos bus priimtas vėliau šiemet.

„Mūsų „Huawei“ priežiūros sistema yra turbūt griežčiausia visame pasaulyje“, – pareiškė NCSC vadovas. Pasak jo, „Huawei“ pažadėjo numalšinti šalių nerimą, tačiau pripažino, kad tai padaryti užtruks kelis metus.

Sekmadienį Nacionalinis JK kibernetinio saugumo centras nusprendė, kad „Huawei“ keliama grėsmė nacionaliniam saugumui yra suvaldoma.

„Huawei“ pastaruoju metu susidūrė su kaltinimais, kad Kinijos valdžia gali naudoti bendrovės įrangą šnipinėjimui. Jungtinės Valstijos yra kampanijos uždrausti „Huawei“ priešakyje ir ragina sąjungininkus boikotuoti Kinijos įmonės įrangą, tačiau tiek „Huawei“, tiek ir Kinijos valdžia neigia bet kokius kaltinimus.