Pasaulyje

2019.02.20 14:30

Iš D. Britanijos valdančiųjų gretų pasitraukė trys parlamentarės – nesutinka su „Brexitu“

LRT.lt 2019.02.20 14:30

Trečiadienį trys Jungtinės Karalystės parlamento narės pasitraukė iš konservatorių partijos. Tai silpnina premjerės Theresos May pozicijas derantis dėl „Brexito“, o parlamentarės save pristato kaip alternatyvą valdantiesiems ir pasisako už likimą ES, praneša „BBC“.

Trys buvusios torių parlamentarės – Sarah Wollaston, Heidi Allen ir Anna Soubry prisijungs prie šią savaitę nuo leiboristų partijos atskilusių parlamentarų, kurie jau vadinami Nepriklausoma grupe.

Parlamentarės pareiškė, jog „Brexitas“ pakeitė konservatorių partiją, užkirto kelią pastangoms ją modernizuoti, o partija pasuko į dar labiau dešines pažiūras. Jų nuomone, toriai yra patekę į koalicinės Demokratų unionistų partijos (DUP) ir Europos Tyrimų grupės (ERG) gniaužtus derantis dėl „Brexito“. 

Premjerė Th. May sakė, kad „liūdi“ dėl tokio sprendimo, tačiau partija „visada siūlys sąžiningą, neradikalią ir patriotišką politiką", rašo „BBC“.

Kartu su 8 iš leiboristų partijos anksčiau pasitraukusiais parlamentarais, dabar šią Nepriklausomą grupę sudarys 11 politikų.