Pasaulyje

2019.01.07 22:50

D. Trumpas ketvirtadienį apsilankys prie sienos su Meksika

BNS 2019.01.07 22:50

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šią savaitę apsilankys prie sienos su Meksika, pirmadienį pranešė jo atstovė.

Šis valstybės vadovo vizitas tikriausiai bus naujas mėginimas spausti Kongresą derybose dėl jo trokštamos pastatyti sienos pasienyje su Meksika. Šis ginčas nulėmė praeitą mėnesį prasidėjusį dalinį federalinių institucijų uždarymą.

Prezidentas „ketvirtadienį vyks prie Pietų sienos susitikti su esančiais nacionalinio saugumo ir humanitarinės krizės priešakyje“, sakoma atstovės Sarah Sanders pranešime.

Kol kas neturima informacijos, kurį sienos ruožą ketina aplankyti D. Trumpas.

Apie šį vizitą buvo paskelbta Baltiesiems rūmams ir demokratams, perėmusiems kontrolę Atstovų Rūmuose, atsisakant padaryti reikšmingų nuolaidų tęsiantis ginčui, tapusiame vienu didžiausių politinių iššūkių per D. Trumpo neramų prezidentavimą.

D. Trumpas reikalauja daugiau kaip 5 mlrd. dolerių pastatyti „sienai“, turinčiai užkirsti kelią neteisėtiems migrantams. Demokratai šį projektą laiko vien politiniu triuku ir jį atmeta.

Prezidentas savo ruožtu atsisakė patvirtinti platesnį federalinių asignacijų paketą, todėl dalis vyriausybės institucijų liko be finansavimo, o šimtams tūkstančių darbuotojų atlyginimai vėluos arba jie buvo priversti išeiti neapmokamų atostogų.

Ši priešprieša išsivystė iš debatų, kaip geriau pažaboti neteisėtą imigraciją ir peraugo į galios žaidimus tarp prezidento ir Demokratų partijos, po pergalės per lapkritį vykusius kadencijos vidurio rinkimus užsitikrinusios kontrolę žemuosiuose Kongreso rūmuose.