Pasaulyje

2018.11.25 23:06

D. Trumpas didina spaudimą su protestais besidorojančiam E. Macronui

BNS 2018.11.25 23:06

JAV prezidentas Donaldas Trumpas  didina spaudimą Prancūzijos vadovui Emmanueliui Macronui , ragindamas jį išspręsti ginčus dėl prekybos ir gynybos finansavimo.

Sekmadienio įrašais tviteryje D. Trumpas parodė, jog stebėjo šeštadienį vykusius protestus Prancūzijoje.

Tačiau jis susilaikė nuo palaikymo demonstravimo apgultam E. Macronui. Kažkada jaukūs buvę JAV ir Prancūzijos prezidentų santykiai pastaruoju metu yra atšalę.

„Didžiuliuose ir žiauriuose Prancūzijos protestuose neatsižvelgiama į tai, kaip blogai ES su Jungtinėmis Valstijomis elgėsi prekybos ar pagrįstų mokėjimų už mūšų PUIKIĄ karinę apsaugą klausimais“, – tviteryje rašė D. Trumpas.

„Abu šie klausimai turi būti išspręsti netrukus“, – pridūrė jis.

Per Prancūzijoje šeštadienį vykusius protestus buvo sulaikyti maždaug 130 žmonių, dar 24 asmenys buvo sužeisti. Tarp jų – penki policijos pareigūnai.

Iš pradžių vadinamosios „geltonosios liemenės“ atstovavo automobininkams, protestavusiems prieš benzino kainų padidinimą. Tačiau vėliau šis judėjimas ėmė reikšti nepasitenkinimą daugeliu Prancūzijos prezidento veiksmų.

Šeštadienį protestuotojai Paryžiuje ne tik apmėtė policijos pareigūnus įvairiais daiktais, privertę juos panaudoti ašarines dujas, bet ir gadino šviesoforus bei plėšė gatvių ženklus ir tai priminė 1968 metais Prancūzijoje kilusius pilietinius neramumus.

Kitose vietose protestuotojai perėmė apmokėjimo už naudojimąsi greitkeliais būdelių valdymą ir leido vairuotojams važiuoti nemokamai. Kitur dalis vairuotojų tyčia važiavo labai lėtai, kad būtų stabdomas eismas. Taip buvo protestuojama prieš degalams taikomų mokesčių didinimą.