Pasaulyje

2018.11.21 17:30

ES komisaras: Vengrija turi pasiaiškinti dėl prieglobsčio Makedonijos ekspremjerui

ELTA2018.11.21 17:30

ES kaimynystės politikos ir plėtros komisaras austras Johannesas Hahnas laukia Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbano paaiškinimo, kodėl buvo suteiktas politinis prieglobstis buvusiam Makedonijos premjerui Nikolai Grujevskiui, kuris tėvynėje kaltinamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.

„Aš stebiu pranešimus apie Vengrijos sprendimą suteikti politinį prieglobstį N. Grujevskiui. Jeigu tai pasitvirtins, aš laukiu, kad V. Orbanas išsamiai paaiškintų priežastis“, – parašė trečiadienį tviteryje J. Hahnas.

Trečiadienį Vengrijos teisingumo ministras Laszlas Trocsanyis atmetė N. Grujevskio išdavimo Makedonijai galimybę.

Antradienį Vengrijos migracijos valdyba nusprendė patenkinti N. Grujevskio prašymą suteikti politinį prieglobstį. Po to Makedonijos teisingumo ministerija nusiuntė Vengrijai prašymą išduoti buvusį šalies ministrą pirmininką N. Grujevskį, nuteistą tėvynėje kalėti už piktnaudžiavimą valdžia ir korupciją.

Buvęs Makedonijos premjeras šių metų gegužės 23 d. buvo nuteistas dvejus metus kalėti už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi perkant šarvuotą automobilį „Mercedes-Benz“. Pasak Makedonijos pareigūnų, lėšos jam pirkti, apie 600 tūkstančių eurų, buvo paimtos iš valstybės biudžeto.

Teismo nurodymu buvęs Makedonijos ministras pirmininkas turėjo ne vėliau kaip iki lapkričio 8 d. prisistatyti į Šuto Orizario kalėjimą atlikti bausmės. Bet jis į kalėjimą neatvyko, o kurjeris, atvažiavęs su teismo sprendimu į M. Grujevskio gyvenamąją vietą, jo ten nerado. Tada buvo paskelbta N. Grujevskio paieška.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt