Naujienų srautas

Pasaulyje2018.11.21 10:15

Interpolo vadovu išrinktas Pietų Korėjos atstovas

BNS 2018.11.21 10:15

Tarptautinės policijos organizacijos Interpolo vadovu trečiadienį išrinktas Pietų Korėjos atstovas Kim Jong-Yangas. Jis varžėsi su rusu Aleksandru Prokopčuku, kurio kandidatūrą blokavo Lietuva ir kitos Vakarų šalys.

Vidaus reikalų ministro atstovas Karolis Vaitkevičius BNS pranešė, kad K. Jong-Yangas surinko 101 balsą Dubajuje vykusiuose rinkimuose, o A. Prokopčukas – 61 balsą.

Interpolo vadovas buvo renkamas organizacijos generalinėje asamblėjoje.

Lietuva ir kitos šalys priešinosi A. Prokopčuko išrinkimui, nes kaltina Rusiją sistemingai piktnaudžiaujant Interpolo tarptautinės asmenų paieškos sistema ir naudojantis ja kaip politinio spaudimo įrankiu.

„Mes kaip šalis jau esame patyrę, kaip Rusija gali naudoti Interpolo procedūras politiniams tikslams siekti“, – BNS telefonu iš Dubajaus trečiadienį sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

„Buvome gavę informacijos, kad Rusija ketina kreiptis į Interpolą dėl mūsų pareigūnų ir teisėjų, kurie tyrė Sausio 13-osios bylą“, – pridūrė jis.

Pasak ministro, pats A. Prokopčukas prašė neatsižvelgti į jo tautybę, o vertinti jį kaip profesionalą, norintį, kad pasaulyje būtų efektyviai kovojama su nusikalstamumu.

Vis dėlto E. Misiūnas pabrėžė, kad Lietuva palaikė Pietų Korėjos atstovą ir „mes labai džiaugiamės rinkimų rezultatais“.

„Jaudulio buvo ir pačioje salėje. Bet pirmo balsavimo rezultatas iš karto parodė geras tendencijas“, – tvirtino vidaus reikalų ministras.

K. Jong-Yangas Interpolui vadovaus iki 2020 metų.

Seimas rinkimų išvakarėse pareiškė, kad šalis turėtų svarstyti galimybę pasitraukti iš Interpolo, jeigu A. Prokopčukas būtų išrinktas organizacijos vadovu.

Anksčiau Interpolui vadovavęs kinas Meng Hongwei spalio pradžioje atsistatydino po jo arešto Kinijoje įtariant korupcija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi