Pasaulyje

2018.11.08 22:39

R. Muellerio komanda pradėjo rengti ataskaitą dėl galimo Maskvos kišimosi į JAV rinkimus

BNS 2018.11.08 22:39

JAV specialiojo prokuroro Roberto Muellerio komanda pradėjo rengti galutinę ataskaitą dėl numanomo Rusijos kišimosi į 2016-ųjų JAV prezidento rinkimus, ketvirtadienį informavo televizija CNN.

Kaip pranešė jos šaltiniai, JAV prezidentas Donaldas Trumpas sutiko raštu atsakyti į R. Muellerio klausimus, susijusius su tyrimu. Be to, prezidentas ir jo teisininkai pradėjo ruošti atsakymų į tokius klausimus variantus.

Pasak vieno iš šaltinių, D. Trumpo atsakymai galėtų tapti vienu paskutinių pusantro metų trukusio tyrimo etapų, po kurių bus paskelbta galutinė ataskaita.

Prezidento teisininkai taip pat įsitikinę, kad generalinio prokuroro Jeffo Sessionso atleidimas neturės įtakos D. Trumpo raštiškiems atsakymams, nurodė šaltinis.

Vis dėlto prezidento teisininkams ir R. Muellerio kolegoms nepavyko surengti derybų, per kurias būtų aptarta tiesioginio valstybės vadovo bendravimo su tyrėjais galimybė.

J. Sessionsas trečiadienį atsistatydino prezidento prašymu. Laikinuoju generaliniu prokuroru tapo Teisingumo departamento administracijos vadovas Matthew Whitakeris, anksčiau kritikavęs R. Muellerio tyrimą.

Be įtariamo Rusijos kišimosi į balsavimą, specialusis prokuroras nagrinėja numanomus D. Trumpo rinkimų štabo ryšius su Maskva.