Pasaulyje

2018.10.23 09:22

Būdamas 77 metų mirė vienas iš „Benneton“ įkūrėjų G. Benettonas

BNS 2018.10.23 09:22

Eidamas 78-uosius metus mirė vienas iš mados imperijos „Benetton“ įkūrėjų Gilberto Benettonas, paskelbė ši Italijos drabužių milžinė. 

„Gilberto Benettonas mirė šiandien savo namuose Trevize (Italijos šiaurės rytuose) po trumpos ligos“, – rašoma „Benetton Group“ paskelbtame trumpame pareiškime. 

„Jo žmona Lalla, dukros Barbara bei Sabrina ir žentas Ermanno buvo greta paskutinėmis jo gyvenimo minutėmis“, – priduriama pareiškime. 

Liepą mirė G. Benettono jaunesnysis brolis Carlo. Jam buvo 74 metai.    

„Benetton“ praėjusio amžiaus 7-ame dešimtmetyje netoli Venecijos esančiame Poncano Veneto miestelytje įkūrė trys broliai – Luciano, Carlas ir Gilberto – bei jų sesuo Giuliana. 

Jų megztiniams vietos parduotuvėse nestigo pirkėjų, todėl buvo įkurtas prekės ženklas. Benettonų šeimos įvairių sodrių spalvų švelnūs vilnos megztiniai greitai tapo graibstoma preke.  

Kompanija sparčiai augo, ypač laikotarpiu nuo 1982 iki 2000 metų, o prie jos sėkmės istorijos nemažai prisidėjo drąsios italų fotografo Oliviero Toscani reklamos kampanijos, įskaitant 1989-ųjų plakatą, kuriame įamžinta juodaodė moteris, krūtimi maitinanti baltaodį kūdikį.   

Tačiau jau daugiau nei dešimtmetį prekės ženklas išgyvena nuosmukį. 

Prieš mirtį G. Benetton užėmė šeimos kontroliuojančiosios bendrovės „Edizione“ viceprezidentas.

Pernai „Edizione“ metins pajamos siekė 12,1 mlrd. eurų. Šeimos verslo imperijos veikla apima ne tik madą, bet ir telekomunikacijas, apmokestintus kelius, maitinimą ir žemės ūkį.     

Gilberto taip pat buvo Italijoje įsikūrusios tarptautinės maitinimo paslaugas teikiančios bendrovės „Autogrill“ viceprezidentas. 

Jis laikomas žmogumi, paskatinusiu Benettonų šeimą išbandyti jėgas kitose verslo srityse.