Pasaulyje

2018.09.17 22:40

„WikiLeaks“ įkūrėjas J. Assange`as 2010-aisiais siekė gauti Rusijos vizą

BNS 2018.09.17 22:40

Naujas vyriausybių paslaptis viešinančio tinklalapio „WikiLeaks“ nutekėjusių vidinių dokumentų rinkinys rodo, jog šios organizacijos darbuotojai svarstė galimybę, kad įkūrėjas Julianas Assange`as nesiektų paleidimo už užstatą ir pabėgtų iš Didžiosios Britanijos, šios šalies valdžiai nusprendus jį suimti 2010-aisiais.

Remiantis vienu iš naujienų agentūros AP gautų dokumentų, J. Assange`o šalininkai svarstė galimybę prašyti prieglobsčio Brazilijoje, o vadovaujantis kitu – jis pats apdairiai siekė Rusijos vizos Londone.

Šie dokumentai leidžia iš arti susipažinti su tam tikra „WikiLeaks“ vidaus veikla ir liudija, kad tarp J. Assange`o ir Maskvos galimai vystėsi draugiški santykiai.

Siekdamas išvengti ekstradicijos į Švediją, kur jis buvo ieškomas dėl kaltinimų lytiniais nusikaltimais, 2012-ųjų birželį J. Assange`as rado prieglobstį Ekvadoro ambasadoje Londone. Šiuo metu „Wikileaks“ įkūrėjui atjungtas internetas, o jo atstovai neatsako į prašymus pakomentuoti, ar jis iš tikrųjų siekė Rusijos vizos.

Tuo tarpu Rusijos ambasada Londone sako nekomentuojanti asmeninių vizų prašytojų reikalų.