Pasaulyje

2018.07.20 23:34

Prie Ispanijos krantų išgelbėta beveik 440 migrantų

ELTA 2018.07.20 23:34

Penktadienį vandenyse prie Ispanijos krantų buvo išgelbėti mažiausiai 438 migrantai. Tai pranešė šalies Gelbėjimo ir saugumo jūroje tarnyba.

Jos duomenimis, iš viso buvo surengtos kelios operacijos. Migrantai buvo aptikti Gibraltaro sąsiauryje ir Alborano jūroje. 

2015 metais suaktyvėjus konfliktams kai kuriose Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalyse, smarkiai padaugėjo migrantų, siekiančių patekti į Europą per valstybes, esančias Viduržemio jūros pakrantėje. Pagrindinis jų maršrutas eina per Libiją, kur politinė padėtis yra labai nestabili. Libijos valdžios duomenimis, šalies teritorijoje yra apie 700 tūkstančių migrantų. 

Tarptautinės migracijos organizacijos duomenimis, nuo 2018 metų pradžios Viduržemio jūra į Europą atvyko daugiau kaip 50 tūkstančių migrantų ir pabėgėlių. Mėgindami pasiekti Europos krantus, daugiau kaip 1,4 tūkstančio žmonių žuvo arba dingo be žinios.

Organizacija atkreipė dėmesį į tai, kad smarkiai padaugėjo migrantų ir pabėgėlių, vykstančių į Ispaniją. Iš viso nuo metų pradžios į šią šalį atvyko 18 tūkstančių žmonių, tad šįmet pagal priimtų migrantų skaičių Ispanija pralenkė Italiją ir Graikiją.