Pasaulyje

2018.05.26 21:14

Referendume airiai pritarė abortų draudimo panaikinimui

ELTA2018.05.26 21:14

Suskaičius visus penktadienį Airijoje vykusio referendumo balsus, 66,4 proc. balsavusiųjų airių balsavo už tai, kad būtų panaikintas abortų draudimas, o 33,6 proc. rinkėjų balsavo prieš, informuoja transliuotojas BBC.

Patvirtinta, kad rinkėjų aktyvumas buvo rekordinis, jis siekė 64,51 proc. Aktyvumas šiame referendume buvo didesnis nei 2015 m. referendume dėl tos pačios lyties asmenų santuokos.

Referendume buvo klausiama: palikti ar panaikinti 40.3.3 Konstitucijos straipsnį, žinomą kaip Aštuntoji Airijos Konstitucijos pataisa.

Pataisa, kuriai buvo pritarta 1983 metais surengtame referendume, „pripažįsta negimusio kūdikio teisę į gyvybę“, o tai reiškia vienodą teisę į gyvybę tiek motinai, tiek negimusiam kūdikiui.

Vienintelė apygarda, balsavusi prieš tai, kad būtų panaikinta Aštuntoji Konstitucijos pataisa, yra Donegalo apygarda. Joje 51,9 proc. rinkėjų balsavo prieš abortų įstatymų liberalizavimą.

Airijoje galioja vieni griežčiausių Europoje abortų įstatymai. Nėštumo nutraukimas nėra leidžiamas net išžaginimo ir kraujomaišos atvejais bei kai nustatomi vaisiaus apsigimimai. Dėl šios priežasties kasmet tūkstančiai Airijos moterų vyksta į užsienį pasidaryti abortų. Tačiau pakeitimai leis nėštumą nutraukti per pirmas 12 nėštumo savaičių ir nuo 12 iki 24 nėštumo sav. išimtiniais atvejais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt