Naujienų srautas

Pasaulyje2018.05.17 22:06

R. Tillersonas: Amerikos demokratijai pavojų kelia melas ir nesąžiningumas

Buvęs Donaldo Trumpo valstybės sekretorius Rexas Tillersonas, žeminamai atleistas žinute „Twitter“, pasakė kalbą, kuri iškart imta interpretuoti kaip vieša D. Trumpo kritika.

Studentų išleistuvėse buvęs naftos bendrovės vadovas perspėjo, kad Amerikos demokratijai kelia pavojų melas ir nesąžiningumas. Jis sakė, kad laisvės gali nelikti, jei ir toliau bus peršami netikri faktai, kad demokratijos laukia sutemos, jei amerikiečiams nerūpės savo lyderių etikos ir sąžinės krizė.

„Jei mūsų lyderiai siekia nuslėpti tiesą, arba, jei mes, kaip tauta, pradedam priimti alternatyvias tikroves, kurios daugiau nebesiremia faktais, tada kaip Amerikos piliečiai žengiame į mūsų laisvių atsisakymą. Kai mes, kaip žmonės, kaip laisvi žmonės, imame blaškytis dėl tiesos, netgi dėl dalykų, kurie atrodo visai savaime suprantami, tada imame blaškytis dėl pačios Amerikos“, – savo kalboje pabrėžė R. Tillersonas.

R. Tillersonas nuolat ginčijosi su D. Trumpu, įkalbinėjo jį nesitraukti iš tarptautinių susitarimų. Dabar jis sakė, kad nedera senų sąjungininkų priimti kaip savaime suprantamų, ir kad ryšius su jais stiprina bendra tiesa ir bendras faktų suvokimas. R. Tillersonas kritikavo ir įtarų požiūrį į tarptautinę prekybą – siūlė pripažinti jos naudą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi