Pasaulyje

2018.04.30 21:17

Alpėse per audrą žuvo šeši žmonės

BNS2018.04.30 21:17

Šveicarijos Alpėse per audrą žuvo keturi slidininkai ir du alpinistai, o dar penki žmonės yra kritinės būklės, pirmadienį pranešė policija.

Sekmadienį blogi orai netikėtai užklupo 14 slidininkų grupę Arolos regione pietiniame Šveicarijos Valė kantone, pranešė pareigūnai.

Vienos stovyklos atokiame kalnų regione vadybininkas į pareigūnus kreipėsi pirmadienį paryčiais. Buvo surengta didelė gelbėjimo operacija, kurioje dalyvavo septyni sraigtasparniai, informavo policija.

„Keturi žmonės prarado savo gyvybes, dar penkių būklė yra kritinė“, – sakoma policijos pranešime.

Policija nurodė, kad vienas iš žuvusiųjų „veikiausiai“ mirė nukritęs; jo kūnas buvo rastas nelaimės vietoje. Dar trys slidininkai mirė vėliau ligoninėje.

Keliems sužeistiesiems, kurių būklė nėra kritinė, nustatyta „švelni hipotermija“, tačiau jų „gyvybėms pavojus negresia“, pranešė policija.

Į nelaimę pakliuvę slidininkai buvo Italijos, Prancūzijos ir Vokietijos piliečiai, sakė pareigūnai.

Policija nurodė, kad pirmadienį kitoje vietoje buvo aptikti dviejų alpinistų palaikai. Jiems buvo 21 ir 22 metai.

Šie gyvybių pareikalavę incidentai buvo naujausi iš ištisos virtinės nelaimių, sukrėtusių Šveicariją pastarosiomis savaitėmis.

Anksčiau šį mėnesį Alpėse dingo vokiečių milijardierius Karlas-Erivanas Haubas, o jo artimieji ir pareigūnai sako nebesitikintys surasti jo gyvo.

K.-E. Haubas dingo slidinėdamas vienas. Kadangi rajone, kuriame jis dingo, esama ledynų, gali būti, kad verslininkas įkrito į ledo plyšį. Žygį jis pradėjo 3,8 km aukštyje ant apledėjusios Mažojo Materhorno viršukalnės. Šis kalnas yra aukščiausia lynų keliu pasiekiama viršūnė Europoje.

Kovo 31-ąją sniego griūtis Šveicarijos Alpėse nusinešė trijų ispanų slidininkų gyvybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.