Pasaulyje

2018.04.22 23:40

Per riaušes Nikaragvoje žuvo daugiau nei 20 žmonių

BNS 2018.04.22 23:40

Nikaragvoje per protestuotojų ir policijos susirėmimus žuvo daugiau nei 20 žmonių, sekmadienį paskelbė vietos žmogaus teisių stebėjimo organizacija.

Nikaragvos žmogaus teisių centras nurodė vis dar bandantis išsiaiškinti tikslius žuvusiųjų skaičius, tačiau patvirtino, kad jų yra per 20.

Šioje Centrinės Amerikos šalyje protestai dėl prezidento Danielio Ortegos planuojamos pensijų sistemos reformos įsiplieskė trečiadienį.

„Kalbame apie daugiau nei 20 žuvusiųjų, bet vis dar aiškinamės tikslius skaičius, nes yra labai daug dezinformacijos“, – naujienų agentūrai AFP sakė centro direktorė Vilma Nunez.

Penktadienį Vyriausybė skelbė, kad per protestus Nikaragvos sostinėje Managvoje žuvo dešimt žmonių – tai buvo paskutinis oficialus pranešimas apie susirėmimų aukas.

Ankstų sekmadienio rytą Managvos gatvės buvo apgriautos po naktį vykusių protestuotojų susidūrimų su policija.

Siekdamas nuraminti protestus, prezidentas D. Ortega šeštadienį sakė esantis pasirengęs kalbėtis su privačiu sektoriumi apie socialinį saugumą liečiančias pertvarkas, tačiau aktyvistai teigia, jog dialogas įmanomas tik policijai nutraukus puolimą.