Pasaulyje

2018.04.13 20:22

Rusija JT Saugumo Taryboje apkaltino Vakarus siekiu nuversti B. al-Assadą

ELTA2018.04.13 20:22

Rusija penktadienį apkaltino Vakarus Sirijoje teturint vieną tikslą – nuversti šalies vyriausybę, ir dar kartą paragino JAV, Didžiąją Britaniją ir Prancūziją susilaikyti nuo karinių veiksmų.

„Ir toliau stebime pavojingą karinį pasirengimą imtis neteisėtos jėgos prieš suverenią valstybę“, – Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai sakė Rusijos ambasadorius Vasilijus Nebenzia.

Jungtinės Valstijos konsultuojasi su Didžiąja Britanija ir Prancūzija dėl galimo bendro karinio atsako į praėjusio šeštadienio ataką Dumoje, per kurią, medikų ir gelbėtojų duomenimis, žuvo mažiausiai 40 žmonių.

Tačiau V. Nebenzia pareiškė, kad pagrindinis šių šalių tikslas – nuversti Sirijos prezidentą Basharą al-Assadą.

„Vienintelis jų interesas – nuversti Sirijos vyriausybę ir atgrasyti, suvaržyti Rusijos Federaciją“, – pridūrė jis.

JAV ambasadorė JT Nikki Haley savo ruožtu sakė, kad sprendimas dėl galimų karinių veiksmų dar nepriimtas, ir pabrėžė kruopštaus pasekmių įvertinimo svarbą.

„Tokių sprendimų niekas nepriima skubotai“, – žurnalistams tvirtino N. Haley ir pridūrė, kad skubant tokiais atvejais neišvengiama klaidų.

Rusijos pasiuntinys V. Nebenzia paragino JAV, Didžiąją Britaniją ir Prancūziją „neatvesti pasaulio prie tokio pavojingo slenksčio“.

Šis Maskvos įspėjimas nuskambėjo beveik tuo pat metu kaip ir JT generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso pareiškimas, kad įtampos dėl Sirijos didinimas gali baigtis „visapusiška karinio konflikto eskalacija“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.