Pasaulyje

2018.03.31 20:00

Fiziką S. Hawkingą į paskutinę kelionę gerbėjai išlydėjo plojimais

15min.lt2018.03.31 20:00

Šeštadienį Kembridže vyko garsaus britų mokslininko Stepheno Hawkingo laidotuvių ceremonija. Į paskutinę kelionę išlydėti šio įkvepiančio genijaus panoro tūkstančiai gerbėjų, jo artimieji ir bičiuliai.

Kovo 14-ąją pasaulis neteko Stepheno Hawkingo, kuriam buvo 76 metai. Jis garsėjo savo ateistinėmis pažiūromis, bet mokslininko vaikai Lucy, Robertas ir Timas pasirinko atsisveikinti su tėvu Kembridžo universiteto miestelyje esančiojoje Didžiojoje Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje.

„Mūsų tėvo gyvenimas ir darbai daug reiškė daugeliui žmonių, tikinčiųjų ir netikinčiųjų. Taigi, ceremonija bus ir visus įtraukianti, ir tradicinė, atspindinti jo gyvenimo plotmę ir įvairovę“, – sakoma jų pareiškime.

Į laidotuvių ceremoniją atvyko ir mokslininko garsūs bičiuliai. Tarp jų – komikas Dara O Briainas, grupės „Queen“ gitaristas Brianas May, laidų vedėja Charlotte Hawkins, dainininkė Lily Cole.

Vienas pirmųjų, atvykusių į bažnyčią, buvo aktorius, „Oskaro nugalėtojas Eddie Redmayne'as. Jis filme „The Theory of Everything“ vaidino patį profesorių.

Laidotuvėse E. Redmayne'as visiems susirinkusiems perskaitė paties pasirinktą tekstą iš biblijos.

Aktorė Felicity Jones, taip pat vaidinusi toje pačioje Holivudo juostoje, čia atvyko su savo sužadėtiniu, režisieriumi Charlie Guardu.

Nors į privačią ceremoniją buvo įleidžiami tik S. Hawkingą pažinoję asmenys, tūkstančiai mokslininko gerbėjų rikiavosi lauke, taip norėdami išreikšti jam pagarbą ir kartu palydėti į paskutinę kelionę. Kai automobilis atvežė jo karstą, benešant į bažnyčią, minia žmonių ėmė ploti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.