Pasaulyje

2018.03.16 16:39

Floridoje sugriuvo pėsčiųjų tiltas

15min.lt, DELFI.lt2018.03.16 16:39

Vienas žmogus žuvo, dar šeši žmonės sužeisti ketvirtadienį sugriuvus pėsčiųjų tiltui Floridos tarptautiniame universitete Majamyje, Floridos valstijoje, pranešė CNN.

Oficialiai patvirtinta, kad vienas žmogus žuvo, o dar šeši buvo sužeisti. Kiek aukų yra mažiausiai aštuoniuose griuvėsių prislėgtuose automobiliuose, paaiškės vėliau.

Įvairios gelbėjimo tarnybos išsiųstos į įvykio vietą. Nuotraukose iš įvykio vietos matyti po tilto griuvėsiais sutraiškyti automobiliai. Floridos kelių policija pranešė, kad per incidentą žuvo keli žmonės, aukų skaičius tikslinamas. 

CNN žiniomis, 950 tonų tilto statybos buvo užbaigtos tik praėjusį šeštadienį. Floridos tarptautinio universiteto tinklalapyje skelbiama, kad jis kainavo 14,2 mln. dolerių. Tilto statyba buvo pradėta po to, kai 2017 m. rugpjūtį automobilis partrenkė kelią kirtusį žmogų. 

Taip pat pranešama, kad dalis žmonių buvo įkalinti po griuvusiu tiltu, kuris pastatytas virš kelio.

Tiltas buvo statomas „pagreitintu“ būdu

Floridos tarptautinio universiteto pranešime spaudai pabrėžiamas faktas, kad tiltas buvo pastatytas naudojant „Pagreitintos tiltų statybos metodą“ (angl. – Accelerated Bridge Construction), kuris „sumažina galimą riziką darbininkams, pravažiuojančiam transportui ir pėstiesiems, o taip pat sutrumpina eismo trikdžius“. Pranešimą cituoja CNN.

Federalinė greitkelių administracija pažymi, kad tokie metodai padeda „sutrumpinti statybų laiką“, reikalingą tiltui pastatyti arba suremontuoti, o tai reiškia didesnį „statybų aikštelėje ir aplink ją esančių žmonių saugumą“ ir mažesnę statybų įtaką eismo organizavimui. Taip pat statybų eiga yra mažiau veikiama oro sąlygų.

Iš šių pranešimų aišku, kad tiltas buvo surinktas iš gelžbetoninių modulių, kurie buvo pagaminti kitoje vietoje ir atgabenti į statybų aikštelę. Universiteto pranešime taip pat teigiama, kad tai buvo didžiausias pėsčiųjų tiltas JAV istorijoje, pagamintas tokiu būdu ir platformomis atgabentas į vietą, kurioje buvo surinktas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt