Pasaulyje

2018.03.05 22:11

Olandijos premjeras nauju užsienio reikalų ministru pasirinko politikos veteraną

BNS2018.03.05 22:11

Patyręs olandų politikas Stefas Blokas pirmadienį buvo paskirtas naujuoju Nyderlandų užsienio reikalų ministru, ankstesniam diplomatijos vadovui atsistatydinus, kai išaiškėjo, jog jis melavo apie savo susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.  

„Ministrui pirmininkui rekomendavus, Jo Didenybė karalius skiria S. A. Bloką užsienio reikalų ministru“, – sakoma pirmadienį paskelbtame karališkųjų rūmų pranešime.

Karalius Willemas-Alexander'as prisaikdins S. Bloką trečiadienį, nurodė rūmai.

Ankstesnis užsienio reikalų ministras Halbe Zijlstra atsistatydino vasario 13 dieną, šiame poste dirbęs tik keturis mėnesius. Tądien jis susigraudinęs prisipažino parlamento nariams, kad melavo apie 2006 metais neva įvykusį savo susitikimą su V. Putinu.

Buvęs „Shell“ kontraktininkas H. Zijlstra 2016 metų gegužę vykusiame valdančiosios partijos VVD suvažiavime delegatams tvirtino, kad dalyvavo „antrame plane kaip padėjėjas“ minėtame susitikime, per kurį V. Putinas neva kalbėjo norįs kurti „Didžiąją Rusiją“. Šis H. Zijlstros pareiškimas išprovokavo Maskvos pyktį ir panieką.

Ministrui atsistatydinus, parlamente nesėkmingai mėginta surengti balsavimą dėl nepasitikėjimo premjeru Marku Rutte.

H. Zijlstra, M. Rutte liberaliosios VVD narys ir ilgametis jo patikėtinis, Užsienio reikalų ministerijai buvo paskirtas vadovauti pernai spalį. Šis žingsnis daugelį nustebino, nes politikas neturėjo diplomatinės patirties.

S. Blokas taip pat yra VVD narys ir dirbo ankstesnėje M. Rutte koalicinėje vyriausybėje.

Kaip praneša olandų žiniasklaida, 53 metų S. Blokas laikomas premjerui saugiu pasirinkimu, nors jis irgi neturi daug patirties užsienio politikoje.

S. Blokas jau antrą kartą buvo paprašytas perimti postus, paliktus susikompromitavusių politikų.

2016 metais jis perėmė Teisingumo ministerijos vairą iš Ardo van der Steuro, priversto atsistatydinti kilus skandalui dėl daugiau kaip 2,1 mln. eurų, sumokėtų prokurorų vienam narkotikų kontrabandos baronui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.