Pasaulyje

2017.11.25 15:04

Gaisro Batumio viešbutyje aukų padaugėjo iki 12-os

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.11.25 15:04

Gruzijos Juodosios jūros kurorte Batumyje mažiausiai keturi 12 žmonių žuvo penktadienį per didelį gaisrą viešbutyje „Leogrand“, kuriame tuo metu buvo susirinkusios grožio konkurso „Mis Gruzija“ dalyvės, pranešė pareigūnai.

Gruzijos valdžia pareiškė, kad padarys viską, jog išaiškintų kaltuosius dėl gaisro viešbutyje. Šiuo metu pradėtas tyrimas, aiškinantis, kodėl viešbutyje kilo gaisras ir ar pakako atsarginių išėjimų gaisro atveju.

Vidaus reikalų ministerija nurodė, kad tarp aukų yra 10 Gruzijos piliečių ir vienas iranietis.

Pareigūnai sako, kad jau pirminė informacija rodo, jog viešbutyje buvo pažeidimų – pavyzdžiui, nebuvo įrengta priešgaisrinė laiptinė. Į nelaimės vietą buvo pasiųsta apie 100 ugniagesių.

Žiniasklaida skelbia, kad gaisras greičiausiai kilo SPA centre, kur tuo metu buvo „Mis Gruzija“ gražuolės. Jos evakuotos ugniagesių kópėčiomis.

Pranešama, kad sužinojus apie nelaimę,  Gruzijos premjero lėktuvas, skridęs iš Briuselio, pakeitė kursą ir nusileido Batumyje.

Georgijus Kvirikašvilis, grįždamas iš Europos Sąjungos Rytų partnerystės viršūnių susitikimo, nusprendė aplankyti nelaimės vietą.

Adžarijos autonominės respublikos sveikatos apsaugos ministras Zaalas Mikeladzė žurnalistams sakė, kad dar 10 žmonių buvo išvežti į miesto ligonines. Pasak jo, dauguma nukentėjusiųjų apsinuodijo dūmais, o du jų susižeidė mėgindami ištrūkti iš degančio pastato.

„Šiuo metu ligoninėse nėra patyrusių nudegimų“, – sakė ministras ir pridūrė, kad nei vienas iš nukentėjusiųjų nėra kritiškai sužeistas.

Pasak Z. Mikeladzės, tarp nukentėjusiųjų esama Gruzijos ir Turkijos piliečių.

Ministras pažymėjo, kad prie žuvusiųjų kūnų jokių dokumentų nebuvo rasta, tad jų atpažinimas gali užtrukti.

Gruzijos vidaus reikalų ministerija savo ruožtu nurodė, kad kovodami su liepsnomis nukentėjo trys ugniagesiai, jie buvo išvežti į ligoninę.

Reuters/Scanpix nuotr.

VRM pranešime sakoma, kad pirmasis pranešimas apie gaisrą pagalbos telefonu buvo gautas 20 val. 1 min. vietos (18 val. Lietuvos) laiku.

Ministerija pažymėjo, kad su liepsnomis kovoja 12 ugniagesių brigadų ir apie 100 ugniagesių. Taip pat laukiama pastiprinimo iš kaimyninių rajonų.

Batumio meras Laša Komachidzė sakė žurnalistams, kad iš „Leogrand“ evakuoti žmonės perkeliami į kitus viešbučius.

Viena „Mis Gruzija“ organizatorių Ija Kicmarišvili žurnalistams sakė, kad visos konkurso dalyvės yra saugios.