Pasaulyje

2017.04.23 16:56

Britų leiboristų lyderis pergalės atveju žada keturis papildomus laisvadienius

ELTA 2017.04.23 16:56

Kovodamas dėl rinkėjų balsų, Didžiosios Britanijos Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas pažadėjo britams papildomų laisvų dienų. Jis sekmadienį žadėjo gyventojams dar keturis įstatymu numatytus laisvadienius, jei šie per pirminius rinkimus birželio 8-ąją išrinks jį premjeru.

Taip britai „galės daugiau laiko praleisti su šeimomis“, sakė J. Corbynas. Be to, papildomi laisvadieniai esą padės suvienyti suskaldytą šalį, praneša agentūra AFP.

Iš Anglijos, Škotijos, Šiaurės Airijos ir Velso susidedanti Jungtinė Karalystė retai būna tokia suskaldyta, kaip „pragaištingos konservatorių vyriausybės politikos“, kalbėjo J. Corbynas. Priešingai nei ministrė pirmininkė Theresa May, leiboristai esą nori ne skaldyti šalį, o „suvienyti mūsų keturias tautas“. Laisvadieniais, leiboristų lyderio teigimu, turėtų būti paskelbtos keturios Anglijos, Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos globėjų dienos – Jurgio (Georg), Andriaus (Andreas), Dovydo (David) ir Patriko (Patrick).

„Brexit“ referendumo rezultatai suteikė naują impulsą Škotijos siekiams atsiskirti nuo Jungtinės Karalystės. Šiaurės Airijoje taip pat kyla būgštavimų dėl galimų sunkių „Brexit“ padarinių.

Birželio 8-ąją vyksiančiuose pirmalaikiuose parlamento rinkimuose premjerė Th. May siekia stiprios parlamentinės daugumos ir kartu paramos jos „Brexit“ kursui. Apklausose ji smarkiai lenkia J. Corbyną. Remiantis sekmadienį paskelbtais laikraščio „Daily Mail“ užsakymu atliktos apklausos rezultatais, konservatorius šiuo metu remia 50 proc. rinkėjų, o leiboristus – tik 25 proc.

Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje yra aštuoni įstatymu numatyti laisvadieniai. G20 šalyse, anot Leiboristų partijos, jų yra vidutiniškai 12.