Pasaulyje

2017.04.16 13:06

Sirijoje per išpuolį prieš evakuacijos autobusą žuvo mažiausiai 100 žmonių

BNS 2017.04.16 13:06

Sirijoje mirtininkui šeštadienį detonavus sprogmenų prikrautą automobilį prie autobusų, kuriais iš dviejų sukilėlių apsuptų miestų gyventojai buvo evakuojami į vyriausybės kontroliuojamas teritorijas, žuvo mažiausiai 100 žmonių, pranešė savanorių gelbėtojų organizacija.

Alepo provincijoje opozicijos kontroliuojamose teritorijose veikianti Sirijos civilinės saugos grupė, dar žinoma kaip „Baltieji šalmai“, nurodė, kad jos savanoriai išpuolio vietoje surinko mažiausiai 100 žmonių palaikus.

Nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) anksčiau nurodė, kad per ataką Rašidine, esančiame į vakarus nuo Alepo miesto, buvo taikytasi į gyventojus, vežamus iš šiaurinių Fua ir Kafrajos miestelių pagal evakuacijos susitarimą tarp vyriausybės ir sukilėlių.

Daugelio kritikuojamas evakuacijos planas įstrigo, vyriausybei ir sukilėliams nesutariant, kurie žmonės gali būti išvežti.

Sirijos valstybinės žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad žuvusiųjų buvo mažiausiai 39. Pasak vieno sukilėlių pareigūnų, sprogimas užmušė mažiausiai 30 opozicijos kovotojų, saugojusių evakuojamus žmones.